Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim

plakat

plakat - plakat

Klub Olimpiad Specjalnych ''ONI w ATAK-u'' działający przy IKS ATAK zaprasza na I Warmińsko-Mazurski Mityng w Łyżwiarstwie Szybkim OLIMPIAD SPECJALNYCH, który odbędzie się 9 lutego br. na Lodowisku Helena przy ul. Karowej 1.

Są to pierwsze oficjalne zawody w łyżwiarstwie szybkim Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w  regionie warmińsko-mazurskim. 15 łyżwiarzy z dwóch klubów będzie walczyć na 7 dystansach: 25 m, 50 m, 111 m, 222 m, 333 m, 500 m i 777 m w kategorii dziewcząt i chłopców.

Zgodnie z zasadami i ceremoniałem Olimpiad Specjalnych, podczas ceremonii otwarcia zawodnicy wypowiedzą także słowa olimpijskiej przysięgi ''PRAGNĘ ZWYCIĘŻYĆ, LECZ JEŚLI NIE BĘDĘ MÓGŁ ZWYCIĘŻYĆ, NIECH BĘDĘ DZIELNY W SWYM WYSIŁKU''.

Olimpiady Specjalne są światowym ruchem sportowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów.  

Zapraszamy do kibicowania zawodnikom którzy walczyć będą w duchu czystej, sportowej rywalizacji.

Przypominamy iż w składzie podstawowym w tej dyscyplinie na dystansach 500 m i 777 m w Światowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Austrii 14-24.03.2017 r. będzie nas reprezentował zawodnik naszego klubu Michał Weroński.