Zapisz się na kurs instruktora kulturystyki i fitness

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Instytut Edukacji i Sportu w Olsztynie zapraszają do udziału w kursach instruktora kulturystyki oraz instruktora fitness. Ukończenie kursu jest równoznaczne z uzyskaniem uprawnień zawodowych instruktora, a to z kolei pozwoli nam na samodzielne prowadzenie zajęć we wszystkich klubach fitness.

Chcesz zostać instruktorem fitness lub instruktorem kulturystyki i pracować w klubie fitness? A może myślisz o założeniu własnej działalności i otwarciu siłowni? Jeżeli tak, to doskonale trafiłeś. Zapisując się na kurs organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Instytut Edukacji i Sportu wzbogacisz się o cenną wiedzę, poznasz tajniki zawodu instruktora, a wszystko potwierdzone zostanie dokumentami pozwalającymi spełniać swoje zawodowe marzenia.

Kurs instruktora kulturystyki rozpocznie się 11 marca. Przez ponad dwa miesiące uczestnicy zajęć zdobędą uprawnienia zawodowe w zakresie ćwiczeń siłowych - kulturystyki, które pozwolą na samodzielne prowadzenie zajęć zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi. Zaplanowano pięć terminów zjazdów podczas których kursanci poznają m.in.: historię i kierunki rozwoju kulturystyki w Polsce i na świecie, zasady pierwszej pomocy przedmedycznej, anatomię funkcjonalną, psychologię pracy z klientem, rodzaje i zastosowanie diet, pracę z osobami starszymi i z nadwagą, formy treningu fizycznego czy metody nauczania ćwiczeń stosowanych w kulturystyce i fitness.

Zajęcia poprowadzą znani w naszym kraju trenerzy Paweł Smolik oraz Michał Szwarc. Pierwszy z nich to mistrz Polski 2015 w kulturystyce, brązowy medalista Mistrzostw Europy 2015, powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Świata 2015 w Słowenii. Obecnie instruktor kulturystyki i fitness oraz trener personalny, czynny kulturysta, sędzia kulturystyki (NAC). Natomiast Michał Szwarc to instruktor kulturystyki, trener personalny, wykładowca na kursach w Instytucie Edukacji i Sportu. Koszt uczestnictwa w kursie to 1300 zł.

Także 11 marca rozpocznie się kurs instruktora fitness. Podczas pięciu sesji uczestnicy uzyskają informację na temat: pierwszej pomocy, anatomii z biochemią, żywienia z suplementacją oraz metodyki nauczania i tworzenia choreografii. Poznają także nowoczesne formy fitness takie jak: trening z choreografią, wzmacniający, naprzemienny, skierowany na mięśnie brzucha oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia poprowadzi Ewa Dul-Połeć, instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness w różnych formach gimnastyki, instruktor Pilates (poziom zawansowany), instruktor Spinning, Senior Fit, wykładowca, szkoleniowiec i metodyk. Towarzyszyć jej będą: Dorota Mendrzejewska, ceniony metodyk i instruktor, a lekcje w jej wykonaniu emanują ciepłem, ciekawymi pomysłami i rozwiązaniami metodycznymi oraz Anita Paliszewska, instruktor fitness, ukończyła kurs Body Ball Instruktor, a także kurs Power Jump Instruktor. Koszt uczestnictwa w kursie to 1350 zł.

- W obu kursach mogą uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, mają minimum wykształcenie średnie, bądź uczęszczają do szkoły średniej oraz przedstawią oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do uczestnictwa w kursie - wyjaśnia Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Oba kursy odbędą się pod warunkiem zebrania minimalnej liczby 15 uczestników. Kurs kończy się egzaminem sprawdzającym nabyte umiejętności teoretyczne oraz praktyczne. Zdanie egzaminu oraz frekwencja min 90% jest podstawą do nadania uprawnień zawodowych instruktora.

Aktualnie trwają zapisy do udziału w zajęciach. Formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej MOSiR, należy wypełnić i przesłać do dnia 20 stycznia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spotkanie organizacyjne i egzamin kwalifikacyjny odbędą się 21 stycznia w sali konferencyjnej MOSiR na lodowisku Helena przy ul. Karowej 1 (kulturystyka - godz. 11:00, fitness - godz. 12:00).

Kurs instruktora przygotowuje i uprawnia absolwentów do pracy w związkach, klubach sportowych i rekreacyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji i kultury, a także placówkach wypoczynku, na obozach i koloniach. Umożliwia także podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli. Absolwent może także założyć własną szkółkę lub klub rekreacyjny w formie działalności gospodarczej i prowadzić komercyjne zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Kurs może być też doskonałym odświeżeniem i usystematyzowaniem wiadomości dla osób już prowadzących zajęcia.

Tekst i fot. MOSiR

fit

fit - fit

fit

fit - fit