Kolejny dobry rok dla UKS Kontra Elbląg

Kolejny dobry rok dla UKS Kontra Elbląg

Kolejny dobry rok dla UKS Kontra Elbląg - Kolejny dobry rok dla UKS Kontra Elbląg

Koniec roku to czas na podsumowania, również sportowe. Uczniowski Klub Sportowy Kontra podobnie jak w roku 2015 utrzymał pozycję lidera w roku 2016 wśród dziewięciu klubów bokserskich zrzeszonych w okręgu warmińsko-mazurskim. W oparciu o rankingi Polskiego Związku Bokserskiego za sportowe wyniki osiągnięte w 2016 roku UKS Kontra ma powody do satysfakcji.
Klasyfikacja drużynowa za 2016 rok to 30. miejsce Kontry na 174 sklasyfikowane kluby bokserskie z kraju. Liczba 156. punktów zdobytych przez klub rozkłada się na 30. punktów zdobytych w I półroczu oraz 126 punktów za II półrocze 2016 roku.


Kolejne ważne podsumowanie to klubowa klasyfikacja medalowa 2016 r., w której uwzględniono następujące imprezy: Mistrzostwa Polski Seniorów, Mistrzostwa Polski Seniorek, Mistrzostwa Polski Juniorów, Mistrzostwa Polski Juniorek, Mistrzostwa Polski Kadetów, Mistrzostwa Polski Kadetek, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. W tym rankingu Kontra uplasowała się na miejscu 27. na sklasyfikowane 123. kluby.W dorobku medalowym znalazł się jeden złoty medal Dawida Michelusa z Mistrzostw Polski Seniorów, jeden srebrny Karoliny Miętki z Mistrzostw Polski Seniorek oraz cztery brązowe, z których jeden jest udziałem Dawida Michelusa na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, autorami dwóch kolejnych są Grzegorz Brynda i Andrzej Wasilewski podczas Mistrzostw Polski Seniorów, a ostatni należy do Kacpra Piegdonia, który zdobył go w królewskiej kategorii wagowej w rywalizacji podczas Mistrzostw Polski Juniorów. W rankingu seniorek na rok 2016 w kategorii wagowej 54 kg na miejscu drugim uplasowała się Karolina Miętka. Natomiast w rankingu seniorów Grzegorz Brynda zajmuje 6. pozycję, Andrzej Wasilewski miejsce dziesiąte w wadze 60 kg, a Dawid Michelus po występie na MPS w kategorii wagowej do 60 kg jest sklasyfikowany na miejscu dziewiątym oraz na pozycji trzeciej po starcie na MMP w kategorii wagowej 64 kg. Sukcesy seniorów pozwoliły UKS Kontrze na zajęcie 12. lokaty w klasyfikacji klubowej w tej grupie wiekowej na 67. sklasyfikowane kluby bokserskie w kraju. Z kolei w rankingu juniorów na 2016r. na wysokim trzecim miejscu w wadze +91 kg znalazł się Kacper Piegdoń.


Ciekawego podsumowania dokonał Wydział Sportowy Polskiego Związku Bokserskiego, które dotyczy zdobytych punktów przez kluby sportowe w międzynarodowych mistrzostwach (Mistrzostwa Europy, Mistrzostwach Świata itp.) w okresie od 01.07.2012r. do 30.06.2016r. W tej czteroletniej klasyfikacji Uczniowski Klub Sportowy Kontra Elbląg zajął wysokie 19. miejsce na 73. sklasyfikowane kluby.

Warto zaznaczyć ,iż w wymienionych wyżej wszystkich klasyfikacjach i rankingach Kontra uplasowała  się jako klub bokserski z Elbląga oraz województwa warmińsko-mazurskiego na najwyższej pozycji.

Krzysztof Stemplewski (UKS Kontra Elbląg)