Zapisz się i pobiegnij, by uczcić Niepodległą

biegacze

biegacze - biegacze


196 osób liczy już lista uczestników Biegu Niepodległości, zapisy przyjmowane są jeszcze przez miesiąc. Wśród biegaczy nie powinno zabraknąć osób, które pod okiem doświadczonych zawodników trenują w szkole biegania.

Szkoła biegania, organizowana przez Stowarzyszenie EL Aktywni, ruszyła kilka tygodni temu. Na treningi w poniedziałki, środy i piątki (zbiórka przy hali MOS przy ul Kościuszki o godz. 19) przychodzi od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, przeważają panie.

- Trenuję od początku szkoły biegania, to mój szósty albo siódmy trening. Wrażenia bardzo fajne. Bieganie to już mój nałóg. Wcześniej też biegałam, ale nie w grupie. W Biegu Niepodległości chce wystartować na dystansie jednej pętli, czyli ponad 3 kilometrów – mówi pani Agnieszka.

- Szwagierka mnie namówiła. Bardzo mi się podoba, z reguły jestem dwa razy w tygodniu na treningu, bo nie zawsze praca mi pozwala. Gdy nie mogę przyjść, czuję że czegoś mi brakuje – przyznaje pani Ania.

Wszyscy uczestnicy szkoły biegania zapowiadają, że wezmą udział w Biegu Niepodległości, który już 11 listopada odbędzie się po ulicach Elbląga. Przypomnijmy, że biegacze mają do wyboru start na dystansie 10 km, 3333 metrów oraz w trzyosobowych sztafetach. Odbędą się również biegi towarzyszące dzieci. Trasa biegu będzie przebiegała ulicami Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną, gdzie będzie start i meta. Zapisy na zawody przyjmowane są do 2 listopada przez Internet. Wpisowe w zależności od wieku to 20 lub 30 zł. Każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal i będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł.

Link do zapisów: https://elektronicznezapisy.pl/event/571.html

Organizatorem Biegu Niepodległości są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.