Muzyka Świata na koniec lata

Muzyka Świata na koniec lata

Muzyka Świata na koniec lata - Muzyka Świata na koniec lata
Na zakończenie cyklu Lato w formie, na scenie przy Katedrze odbędzie się uroczysty koncert wirtuozów "Muzyka Świata". Będzie to niepowtarzalne wydarzenie muzyczne, stanowiące kompilację najpiękniejszych melodii m.in.: bałkańskich, greckich, żydowskich i cygańskich. Aranżacji utworów wywodzących się z folkloru różnych narodów dokona światowej klasy wirtuoz klarnetu – Wojciech Mrozek oraz Artur Banaszkiewicz – skrzypek, kompozytor, aranżer.
Wojciech Mrozek, nazywany czarodziejem i mistrzem klarnetu, słynie z niekonwencjonalnych pomysłów i nieposkromionej wyobraźni, nieustannie poszukuje nowych środków wyrazu, konsekwentnie przekraczając tradycyjne podejście do profesji muzyka-instrumentalisty. Lekko przechodzi z klasyki na modern, a z jazzu na melodie ludowe.
Artur Banaszkiewicz występuje od piątego roku życia. W 1985 roku zdobył pierwsza nagrodę na Konkursie Młodych Skrzypków w Koszalinie. Był stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki. Studiował w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego, często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych, chętnie słuchanych utworów z różnych obszarów muzyki.
Solistom będą towarzyszyli wybitni muzycy - Trio w składzie Wojciech Puszek (piano), Jerzy Stelmaszczuk (gitara basowa), Marek Strach (perkusja) - którzy wspólnie zapewnią wysoki poziom artystyczny wydarzenia. Serdecznie zapraszamy.