Lato w Formie - muzyczny piątek, bajkowa sobota, aktywna niedziela

lato w formie

lato w formie - lato w formie


Przed nami kolejny weekend "Lata w Formie". Zachęcamy do zapoznania się z programem poszczególnych dni.

PLAKAT

Najpierw muzycznie urozmaicony piątek. Specjalnie dla miłośników disco wystąpi zespół FLORESS. Nie zabraknie również mocniejszych rytmów w wykonaniu zespołu PLANOGRAM z Ornety, po którym wyciszymy się przy szantach granych przez Marka Józefowa.

Sobota, w Parku Traugutta, będzie bajkowa za sprawą spektaklu pt. „Krawiec Niteczka” w wykonaniu teatru „Malutki z Łodzi”. Dzieci poznają historię dzielnego krawca, który został królem i poślubił piękną księżniczkę. A na placu katedralnym zaprezentuje się Elbląski Alternatywny Klub Literacki i ponownie usłyszymy rockową i pop-punkową muzykę w wykonaniu elbląskich zespołów BLIND BOX oraz NAKED PRINCESS.

Niedziela – aktywna od samego rana. Zaczniemy wycieczką rowerową z MOSiR-em. Po 21 kilometrach jazdy na wytrwałych czekać będzie w Bażantarni ognisko i kiełbaski. Na tym zabawa ze sportem się nie kończy. Na letniej scenie rozruszają nas „Elbląskie Włóczy– kije” z Klubu Sportowego Nordic Walking. A po dużej dawce sportu czeka nas solidna dawka muzyki. Wystąpią seniorzy z zespołu ZAKRZEWIACY oraz zespół LAZURKI. Weekend pożegnamy w rytmie reggae za sprawą zespołu SAKIN OL.

W najbliższy weekend czeka na elblążan jeszcze jedna, wyjątkowa, atrakcja - VII Międzynarodowy Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu”. Podczas trzydniowej imprezy będziemy mieli okazję popływać łodzią Wikingów, obejrzymy turnieje łucznicze i inscenizacje walk rycerskich. Obozowisko rycerskie na Wyspie Spichrzów pozwoli zobaczyć, jak żyli ludzie w średniowieczu, a szereg przygotowanych atrakcji i animacji przeniesie nas kilka wieków wstecz.