Kolejne sportowe emocje przed nami

Kolejne sportowe emocje przed nami

Kolejne sportowe emocje przed nami - Kolejne sportowe emocje przed nami
Już za kilka tygodni Elbląg stanie się stolicą nie tylko Polski, ale i świata w nordic walking. 27 sierpnia w Bażantarni w Pucharze Świata zmierzy się ok. 700 zawodników na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów. O stanie przygotowań do imprezy rozmawiali dziś w Urzędzie Miejskim organizatorzy przedsięwzięcia.

- „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu. Mamy wspaniałą Bażantarnię, która jak udowodniliśmy podczas zeszłorocznego finału Pucharu Europy idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny.  Na pewno będziemy wspierać te działania” – podkreślał podczas spotkania Prezydent Witold Wróblewski.


- „Jesteśmy dobrze przygotowani. Dziękuję serdecznie za bardzo dobrą współpracę z pana służbami. Jesteśmy jedyną na świecie organizacją, która przygotowuje tak duży cykl i cieszę się, że Elbląg znalazł się wśród organizatorów i deklaruje współpracę. Tegoroczny Puchar będzie po raz pierwszy Pucharem Świata, więc to tu – w Elblągu pisana jest historia polskiego nordic walking” – zaznaczył Olgierd Bojke Prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.


Zawodnicy, którzy wystartują w Elblągu będą mieli do pokonania 5, 10 i 21 kilometrów. Oprócz sportowych emocji na pewno nie będzie brakowało przyjemności z obcowania z piękną przyrodą elbląskiej Bażantarni.


- „W ubiegłym roku nasza trasa w Bażantarni uznana została najładniejszą trasą” – podkreśla Urszula Wolna prezes Klubu Sportowego Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije.

Serdecznie zachęcamy do udziału w zawodach. Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie Pucharu Polski.
Zapraszamy również mieszkańców do obejrzenia w TVP „Pytania na śniadanie”, które 11 sierpnia poświęcone będzie nordic walking i promocji zbliżających się imprez – w tym elbląskiego Pucharu. 14 i 21 sierpnia natomiast zapraszamy na Plac Katedralny, gdzie w ramach cyklu „Lato w Formie”  przedstawiciele Klubu Sportowego Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije propagować będą wśród mieszkańców zbliżającą się imprezę, ale również działalność swojego klubu. (Spotkanie 14 sierpnia odbędzie się w godz. 17.00- 17.30, a 21 sierpnia w godz. 16.00 – 16.30).

Organizatorami Pucharu Europy i Polski w Nordic Walking w Elblągu są: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Polska Federacja Nordic Walking. Partnerem wydarzenia jest Klub Sportowy Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije.
Wsparcie dla organizacji tej międzynarodowej  imprezy w naszym mieście zadeklarowali również: Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Konsul Honorowy Mołdawii Maciej Bukowski.

Kolejne sportowe emocje przed nami

Kolejne sportowe emocje przed nami - Kolejne sportowe emocje przed nami

Kolejne sportowe emocje przed nami

Kolejne sportowe emocje przed nami - Kolejne sportowe emocje przed nami