Garmin Iron Triathlon – utrudnienia w ruchu

Garmin Iron Triathlon – utrudnienia w ruchu

Garmin Iron Triathlon – utrudnienia w ruchu - Garmin Iron Triathlon – utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę w Elblągu odbędzie się finał prestiżowego cyklu Garmin Iron Triathlon. W zawodach weźmie udział ponad 600 zawodników z całego kraju. Niestety elblążanie muszą przygotować się nie tylko na sportowe emocje, ale także na spore utrudnienia w ruchu drogowym.
W niedzielę (17.07 br.) w godzinach 10:00-16:00 zamknięte dla ruchu kołowego będzie całe Stare Miasto. Nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z dzielnicy. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Browarna, Mazurska oraz droga wojewódzka 503 aż do Kamionka Wielkiego. Mieszkańcy tych ulic, a także ulic do nich przyległych (Dolna, Pływacka, Elektryczna) oraz Rubna i Jagodna w godzinach trwania imprezy nie będą mieli możliwości wyjazdu na drogę wojewódzką 503.
W związku z zamknięciem Starego Miasta kibice proszeni są o korzystanie z parkingów usytuowanych poza terenem rozgrywania imprezy. Dla zawodników zostanie przygotowany parking na Wyspie Spichrzów.
Z ruchu wyłączony będzie również Most Unii Europejskiej. Podróżujący od strony Gdańska, będą kierowani objazdem przez ul. Radomską. Dla kierowców planujących poruszanie się
w kierunku Suchacza, Kadyn oraz Tolkmicka przygotowany zostanie objazd przez Łęcze. Mieszkańcy Nowakowa, Batorowa oraz Cieplic proszeni są o poruszanie się w kierunku Elbląga drogą przez Kępe Rybacką, Bielnik Drugi oraz Kazimierzowo.
W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Tramwaje linii nr 1 i 3, w obu kierunkach, od ok. 10:00 do ok. 16:00 będą kursowały przez ul. Dąbka i Królewiecką. Z ruchu wyłączone zostaną przystanki autobusowe (tylko w kierunku al. Tysiąclecia):
-  przy ul. Robotniczej (przy skrzyżowaniu z ul. Królewiecką)
-  przy placu Słowiańskim (przy budynku poczty).
Autobusy linii nr 7 i 12 tylko w kierunku dworca i ul. Warszawskiej, od ok. 10:00 do ok. 16:00 będą kursowały objazdem przez al. Armii Krajowej i Hetmańską. Trasa powrotna obu linii pozostanie bez zmian i będzie biegła przez plac Słowiański.
Autobusy linii nr 11 będą kursowały po skróconej trasie, w obu kierunkach, od i do pętli przy al. Odrodzenia, tym samym autobusy nie będą dojeżdżały do Rubna i Nowakowa.
Autobus linii nr 14 będzie kursował po skróconej trasie, w obu kierunkach, od i do przystanku przy ul. Nowodworskiej (przy stacji paliw), tym samym autobus ten nie będzie dojeżdżał do pętli przy ul. Ogólnej.

Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora - http://www.irontriathlon.pl/triathlon-elblag/trasa/. Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć’’. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz organizatorzy.
                                                                 

Przepraszamy za utrudnienia