Dni Elbląga - koncertowe powitanie lata !


Gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wybitna śpiewaczka operowa wraz z Elbląską Orkiestrą Kameralną. Jarmark smaków regionalnych. Konkursy i gry z atrakcyjnymi nagrodami oraz wiele innych niespodzianek. Już tylko kilka dni dzieli nas od największej imprezy w mieście. W tym roku świętujemy na Wyspie Spichrzów i na Starym Mieście.

 

Tegoroczne Dni Elbląga rozpoczną się w piątek, 24 czerwca. Główną areną tegorocznego święta miasta będzie Wyspa Spichrzów. O godz. 17 startuje scena muzyczna - jako pierwszy przed elbląską publicznością zaprezentuje się Rafał Brzozowski. Po nim atmosferę rozgrzeje zespół Video. To jednak tylko przedsmak piątkowych emocji. O godz. 20.00 na scenie pojawi się Liber w towarzystwie Mateusza Ziółko i Aleksandry Nizio. Gwiazdą pierwszego dnia będzie świętujący w tym roku 25-lecie istnienia zespół Varius Manx. Wraz z jubilatami wystąpi Kasia Stankiewicz zapamiętana m.in. z hitu „Widziałam orła cień”.

W sobotę kulminacja gwiazd! W tym dniu elblążanie będą mogli wysłuchać aż pięciu koncertów. Na dobry początek o godz. 16 wystąpi elbląska formacja Asteria. W podróż na pogranicze reggae i dancehall zabierze nas Jamal. O godz. 19 usłyszymy rockowe i gitarowe brzmienie, zespołu Happysad, znanego z takich utworów jak „Zanim pójdę”, czy „Taką wodą być”.
Gwiazdą sobotnich Dni Elbląga będzie królowa polskiej muzyki rozrywkowej – Maryla Rodowicz. Czy usłyszymy legendarną „Małgośkę”, „Kolorowe jarmarki”, a może któryś z późniejszych utworów? To na razie niespodzianka. Początek koncertu ok. godz. 21. Ukoronowaniem występu Maryli Rodowicz będzie pokaz sztucznych ogni. To nie koniec zabawy - od 22:50 rozpocznie się dyskoteka pod gwiazdami, a do zabawy w klubowych rytmach zaprosi duet DJ-ów Kalwi & Remi.

Po dwóch dniach szaleństwa, niedziela jest dniem dedykowanym melomanom. O godz. 19 na scenie przy katedrze Elbląska Orkiestra Kameralna pod batutą Sebastiana Perłowskiego zabierze słuchaczy „W krainę Barona Cygańskiego”. Ten koncert przypadnie do gustu nie tylko miłośnikom muzyki poważnej. Wraz z EOK wystąpią znakomici instrumentaliści - Roby Lakatos’em (skrzypce) na czele - w wykonaniu których usłyszymy muzykę węgierską: tanga, czardasze (w tym najsłynniejszy Czardasz Vittorio Montiego), najpopularniejsze operetki („Cygańska miłość”, „Baron cygański”, „Księżniczka czardasza”) oraz tanga Astora Piazzolli.
Wraz z muzykami wystąpi światowej sławy śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska (mezzosopran).

Dni Elbląga to nie tylko muzyka. Każdego dnia na elblążan czekać będą dodatkowe atrakcje: występy formacji tanecznych, pokazy iluzji, występ laureata Talent Show, a w „strefie aktywności” liczne gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Dodatkowo w trakcie Dni Elbląga będzie można udać się na.. piwne Spacery ze Specjalem oraz zwiedzić Browar w Elblągu. Drzwi otwarte organizuje także GE Power Sp. z o.o. (Zakład Turbin i Zakład Metalurgiczny).
W tym roku po raz pierwszy Dniom Elbląga będzie towarzyszył jarmark produktów regionalnych, na którym wyjątkowe wyroby zaprezentuje ponad 50 wystawców.

Organizator:
Witold Wróblewski Prezydent Elbląga

Partner:
Elbląska Orkiestra Kameralna

Sponsorzy główni Dni Elbląga:
Producent marki SPECJAL
Grupa Meble Wójcik – producent marki Meble Wójcik

Sponsorzy:
BEST S.A.  
GE Power sp. z o.o.
FLSmidth MAAG Gear Sp. z o.o.PROGRAM