Otylia Swim Tour

Otylia Swim Tour

Otylia Swim Tour - Otylia Swim Tour
W minioną sobotę w Centrum Rekreacji Wodnej „Dolinka” oraz w Szkole Podstawowej nr 12 odbyły się zajęcia w ramach Otylia Swim Tour. Mistrzyni olimpijska, Otylia Jędrzejczak, prowadziła warsztaty dla młodych pływaków z Elbląga oraz ich rodziców i trenerów.


Otylia Swim Tour to cykl ogólnopolskich warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 10-14 lat.
- „To projekt, który ma przede wszystkim motywować dzieci, ma dodać im energii, wskazać i poprawić drobne elementy pływackie. Pływanie to przepiękna dyscyplina sportu. Uczy wytrwałości, determinacji, ale bywa nudna. Trzeba więc ją urozmaicić, dlatego stworzyliśmy Otylia Swim Tour” – podkreślała Otylia Jędrzejczak.

Warsztaty podzielone były na część "mokrą", która odbyła się w Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka oraz "suchą", która przeprowadzona została w Szkole Podstawowej nr 12. Pod okiem mistrzyni olimpijskiej i doświadczonych szkoleniowców ponad 100 młodych adeptów pływania doskonaliło swoje techniki  podczas zajęć praktycznych w wodzie i na sali gimnastycznej. Z kolei rodzice w panelach z psychologiem sportu mieli okazję zapoznać się z wiedzą na temat odpowiedniego motywowania a także porozmawiać z dietetykiem o zasadach prawidłowego odżywiania młodych sportowców. Trenerzy zaś poznali nowoczesne metody treningu.
Elbląg jest jednym z czterech miast, w których w tym roku odbywały się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Wybór naszego miasta nie był przypadkowy.

- „Elbląg ma wspaniały basen ośmiotorowy, idealny do pracy z pływakami. Jest też bardzo miła atmosfera. Współpraca z władzami miasta jest doskonała i chciałabym za nią serdecznie podziękować" – zaznaczyła Mistrzyni.

- „Ten projekt to fantastyczny pomysł. Cieszę się bardzo, że Elbląg jest jedynym miastem z północy Polski, który bierze w nim udział. Życzyłbym sobie, aby był to początek pewnego procesu. W tym roku został otwarty nowy basen, mamy warunki do tego aby odciągnąć młodzież od komputerów i  przyciągnąć do sportu. Nasz basen jest więc doskonałym miejscem do tego celu. Przy okazji tych warsztatów oraz dużej wiedzy i doświadczenia Pani Otylii, chcemy też wyłowić diamenty, które za jakiś czas mogą być mistrzami w pływaniu” – podkreślał natomiast Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

13 grudnia, w dniu swoich urodzin Mistrzyni po raz kolejny zawita do naszego miasta. Tym razem  na Mikołajkową Olimpiadę Pływacką o Puchar Otylii Jędrzejczak.

Galeria zdjęć