Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS w Elblągu- zapraszamy!

Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS w Elblągu- zapraszamy!

Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS w Elblągu- zapraszamy! - Dni Ubezpieczonego w Oddziale ZUS w Elblągu- zapraszamy!

Na co zwrócić uwagę w informacji o stanie swojego konta w ZUS? Co przyniesie elektroniczne zwolnienie lekarskie? Jak poruszać się po własnym profilu na Platformie Usług Elektronicznych? – na te i wiele innych pytań każdy ubezpieczony uzyska informacje podczas Dni Ubezpieczonego, które potrwają od 7 do 9 października.
Dni Ubezpieczonego to akcja informacyjno-edukacyjna, skierowana do największej grupy klientów ZUS, czyli osób ubezpieczonych. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Informacja o stanie konta ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, jako informacja ważna dla przyszłości każdego ubezpieczonego. Kolejnymi tematami będą: e-zwolnienie lekarskie i konto na Platformie Usług Elektronicznych, które pomaga na bieżąco kontrolować stan naszych finansów w ZUS oraz to czy pracodawca odprowadza za nas składki.
Codziennie na Sali Obsługi Klienta wspólnie z pracownikami naszego Oddziału dyżurować będą specjaliści z innych elbląskich instytucji - 7 października: 10.00 - 14.00- Narodowy Fundusz Zdrowia (zakładanie kont ZIP), Urząd Skarbowy,  8 października: 10.00 - 14.00-  Narodowy Fundusz Zdrowia (zakładanie kont ZIP), Państwowa Inspekcja Pracy,   9  października:  10.00 - 14.00- Urząd Skarbowy.
Ponadto w godzinach od 09.00-13.00 eksperci z Oddziału ZUS w Elblągu będą udzielać telefonicznych porad i informacji osobom ubezpieczonym pod numerem telefonu – 55 641 36 79.
7 października o godzinie 12.00 zapraszamy na prezentację dotyczącą Platformy Usług Elektronicznych.
Do dyspozycji naszych klientów przygotowane zostały specjalne materiały informacyjne: ulotki i poradniki.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Warto wiedzieć więcej!


Agnieszka Cybulska
Rzecznik prasowy
Oddziału w Elblągu