Budżet Obywatelski – rusza głosowanie

Budżet Obywatelski
Od dziś za pośrednictwem strony internetowej www.budzetobywatelski.elblag.eu a od połowy tego tygodnia także poprzez ankiety w formie papierowej, elblążanie mogą głosować na zadania z Budżetu Obywatelskiego, które realizowane będą w 2016 roku.
Papierowe ankiety dostarczane będą sukcesywnie do skrzynek pocztowych mieszkańców Elbląga. Przede wszystkim zachęcamy jednak do wygodnego głosowania poprzez stronę internetową.

O czym należy pamiętać?
Głosowanie potrwa do 16 października br. Przypominamy, że aby poprawnie zagłosować trzeba w ankiecie lub na stronie internetowej podać swój pesel oraz serię i numer dowodu osobistego. Ma to zapobiec ewentualnym przypadkom głosowania wielokrotnego i poprzez osoby trzecie.
- "Na realizację zwycięskich zadań przeznaczono w przyszłorocznym budżecie 2,5 mln zł, po 400 tys. zł na każdy z pięciu  okręgów oraz 500 tys. zł na inicjatywy ogólnomiejskie. Dodatkowo w każdym z okręgów postanowiliśmy wydzielić kwotę po 50 tys. zł na tzw. małe projekty. Budżet Obywatelski cieszy się dużą popularnością. W tym roku zgłosili Państwo 288 wniosków, w tym 67 dotyczących zadań ogólnomiejskich. Dziękuję mieszkańcom za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcam do uczestnictwa w głosowaniu" – mówi Witold Wróblewski Prezydent Elbląga

Szczegóły dotyczące Budżetu Obywatelskiego znajdą Państwo na stronie:
http://www.budzetobywatelski.elblag.eu/