Kajakowy Weekend Dziecka za nami

 Kajakowy Weekend Dziecka za nami

Kajakowy Weekend Dziecka za nami - Kajakowy Weekend Dziecka za nami
Czy kajakarstwo to sport dla każdego? Czy warto się ruszać i uprawiać sport? Jakie są zasady bezpieczeństwa na wodzie? Odpowiedzi na te pytania znają już dzieci z elbląskich przedszkoli i szkół podstawowych, które w ubiegły weekend wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Kajakowy Weekend Dziecka”. Impreza odbyła się w sześciu miastach w Polsce, a w tym roku dzięki PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Polskiemu Związkowi Kajakowemu, także w Elblągu.

- W programie zajęć przygotowaliśmy wiele atrakcji m.in. zwiedzanie przystani, prezentację sprzętu kajakowego, zapoznanie z zasadami bezpieczeństwa na wodzie i lądzie - mówi Agnieszka Banaś Prezes Oddziału. – To bardzo ważne, aby od najmłodszych lat kształtować w dzieciach zainteresowanie sportem i turystyką, to nie tylko wpływa na ich rozwój, ale także kształtuje charakter – dodaje Agnieszka Banaś.

Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia i konkurencje na wodzie m.in. slalom i kajakowe wyścigi z rodzicami. Dzieci miały także możliwość zobaczenia Elbląga od strony wody pływając kajakami po rzece Elbląg. Nie zabrakło także pytań, czym zajmuje się PTTK i Polski Związek Kajakowy, czy jest to sport dla każdego oraz jakie imprezy organizowane są dla najmłodszych. Poza konkurencjami na wodzie, dla wszystkich rodzin przygotowane zostały konkurencje na lądzie.

Dla wielu uczestników Kajakowy Weekend Dziecka był pierwszą stycznością z kajakiem, ale widząc entuzjazm, a także pytania o możliwości uprawiania kajakarstwa wierzymy, że ta dyscyplina zyskała nowych adeptów, a za rok impreza nabierze jeszcze większego rozmachu – podsumowuje Agnieszka Banaś.

Impreza współfinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej