Sailbookarnia – nie tylko dla żeglarzy

logo
Masz w domu przeczytaną książkę o tematyce żeglarskiej albo dotyczącą Elbląga lub naszego regionu i nie wiesz co z nią zrobić? Wymień na inną. W elbląskim Jachtklubie, wraz z rozpoczęciem nowego sezonu żeglarskiego, zostanie uruchomiona nietypowa wypożyczalnia książek - sailbookarnia.

Zarząd spółki Pętla Żuławska planuje rozszerzyć ofertę elbląskiej mariny żeglarskiej. W maju, po rozpoczęciu tegorocznego sezonu żeglarskiego, chce otworzyć tam wypożyczalnię książek – sailbookarnię. Skorzystać z niej będzie mógł każdy – nie tylko żeglarze – ale pod jednym warunkiem: w sailbookarni książek się nie wypożycza, a wymienia. Czyli biorąc jedną książkę, musisz zostawić inną w zamian. Taka forma wymieniania się książkami nosi nazwę bookcrossingu i od lat jest stosowana także u nas. Książki można wymieniać m.in. w Gildii Kupców Żuławskich.

- Mamy już przygotowane półki, książki, jesteśmy przygotowani do uruchomienia naszej wypożyczalni, która najprawdopodobniej będzie mieściła się w budynku jachtklubu przy ul. Radomskiej – informuje Stanisław Justyński, wiceprezes Spółki Pętla Żuławska. Wiem, że ta lokalizacja jest oddalona od centrum miasta, niemniej zapraszam wszystkich do korzystania z tej oferty.

Początkowo sailbookarnia nie będzie dysponowała zbyt pokaźnym księgozbiorem – część książek wypożyczalni przekaże Departament Promocji i Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. Dlatego wszystkie osoby, które chciałyby wesprzeć tę inicjatywę i również przekazać książki, proszone są o kontakt ze spółką Pętla Żuławska pod nr tel. 55 239 67 71.