Od 1 grudnia - nowy cennik biletów

zkm

zkm - zkm

ZKM w Elblągu informuje, że od 1 grudnia 2022 r. zacznie obowiązywać nowy cennik biletów czasowych oraz okresowych w komunikacji miejskiej w Elblągu.

CENNIK - TABELA

Jedne z ważniejszych zmian dotyczą wydłużenia czasu obowiązywania podstawowego biletu czasowego z 45 na 60 minut, przywrócenia biletu 24 – godzinnego, a także ujednolicenia i uproszczenia cennika biletów komunikacji miejskiej.

Nowe bilety czasowe, podobnie jak to jest obecnie, będą dostępne:
– w formie papierowej, w tym w biletomatach na przystankach i we wszystkich autobusach,
– w aplikacjach mobilnych (moBILET, SkyCash, MPay, zBiletem),
– u prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej,
– na Elbląskich Kartach Miejskich – bilet czasowy wymaga przyłożenia EKM do kasownika tylko i wyłącznie w pierwszym pojeździe (przyłożenie EKM w każdym kolejnym pojeździe będzie oznaczało każdorazowo zakup nowego biletu). Uwaga! Wyjątek ze względu na różnicę w cenach biletów pomiędzy strefą miejską a podmiejską – na liniach podmiejskich (nr 11, 20) i podróży jeszcze w strefie miejskiej konieczne jest zarejestrowanie zarówno wejścia jak i wyjścia z pojazdu.

Po 1 grudnia 2022 r. stare, papierowe bilety czasowe można będzie kasować tylko z biletami uzupełniającymi dostępnymi w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2 oraz w siedzibie Spółki przy ul. Browarnej 90, a także w biletomatach stacjonarnych (płatność kartą i gotówką) i mobilnych (wszystkie autobusy komunikacji miejskiej; płatność tylko kartą).

Szczegółowe informacje nt nowego cennika oraz biletów można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta ul. Czerwonego Krzyża 2, tel 55 239 37 92, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.