Dzień Seniora 2022

Archiwum UM - Senioriada 2012

Archiwum UM - Senioriada 2012 - Archiwum UM - Senioriada 2012

Drodzy Seniorzy! W przyszły wtorek (27 września br.) po raz pierwszy odbędzie się w naszym mieście uroczystość z okazji Dnia Seniora, którego organizatorami są Prezydent Miasta oraz Elbląska Rada Seniorów.

Celem inicjatywy jest integracja elbląskich seniorów oraz przedstawienie oferty organizacji zaangażowanych w działalność na ich rzecz.

O godzinie 10:00 seniorzy oraz wszyscy chętni spotykają się na placu przed Urzędem Miejskim przy ul. Łączności 1. Stamtąd rusza przemarsz ulicami: Łączności, Trybunalską, Gen. Grota Roweckiego, 12 Lutego, Teatralną na Plac Kazimierza Jagiellończyka, gdzie dotrzemy ok. godziny 10:45.

Na Placu Jagiellończyka odbędą się prezentacje oraz występy elbląskich organizacji seniorskich. Dodatkowo, rozstawiony będzie namiot profilaktyczny ze Szpitala Miejskiego w Elblągu, w którym będzie można bezpłatnie skorzystać z badań profilaktycznych takich jak badanie ciśnienia krwi czy pomiar cukru. Dla chętnych zorganizowane zostaną zawody w rzucie podkową.

Będzie wesoło i kolorowo!

Zatem, jeśli jesteś seniorem, który aktywnie angażuje się w różne inicjatywy i lubisz miło spędzać czas, albo jeśli akurat doskwiera Ci samotność i nie wiesz co zrobić z wolnym czasem – to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Mile widziane są także wszystkie osoby, które sympatyzują z seniorami.  

UWAGA! W przypadku złych warunków atmosferycznych – miejscem wydarzenia będzie sala kinowa w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, gdzie odbędzie się całość uroczystości. Uczestnicy i goście spotykają się na miejscu o godzinie 10:00.   

Serdecznie zapraszamy!

Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz Elbląska Rada Seniorów.