JUBILEUSZ 55-LECIA PRZEDSZKOLA NR 8 W ELBLĄGU

przedszkole

przedszkole - przedszkole

Przedszkole nr 8 w  Elblągu dzisiaj - 23 października 2020 roku obchodziło  jubileusz 55-lecia istnienia przedszkola.

Dnia 19.10.2020 r. o godz. 11.30 odbyła się msza św. w Kościele Miłosierdzia Bożego. Jubileusz, z przyczyn niezależnych od nas odbył się  skromnie, w ramach wewnętrznego spotkania aktualnie uczęszczających do przedszkola dzieci i pracowników. Zależało nam, aby ocalić od zapomnienia cząstkę historii i ludzi, którzy ją tworzyli. Nasze przedszkole wychowało już trzy pokolenia wychowanków – to piękna sztafeta pokoleniowa a jubileusz to dostrzeganie czasu – to dar dojrzałości, to czas na refleksje, podziękowania, wspomnienia.

Lista nauczycieli i pracowników naszego przedszkola jest długa. Jedni pracowali bardzo długo, inni krótko, ale wszyscy przyczynili się do rozwoju naszego przedszkola, do tworzenia jego historii za co im bardzo dziękujemy.

Dyrektorami Przedszkola nr 8 w Elblągu były Panie: Krystyna Aleksiuk, Zenobia Szustak, Anna Majczyna, Izabela Nowaczyk, Danuta Pacek, obecna dyrektor – Ewa Maliszewska.

Dziękujemy wszystkim byłym i obecnym pracownikom za trud i wychowanie wielu pokoleń, za przekazywanie wiedzy, umiejętności  i wartości, za serce, uśmiech, cierpliwość w tej niełatwej misji wychowania najmłodszego pokolenia. Mamy świadomość, że przyjemne i miłe wspomnienia biorą swój początek w dobrych zdarzeniach, w bezpiecznym otoczeniu, dlatego wszyscy staramy się  tworzyć taką przedszkolną „rodzinę”, domową atmosferę, spełniać oczekiwania dzieci, rodziców i całego środowiska lokalnego. Dumą naszego przedszkola są ludzie z nim związani, wspaniali nauczyciele, pracownicy, rodzice, dzieci, nasi przyjaciele. Dzięki nim tworzymy klimat wzajemnej życzliwości, zrozumienia i współpracy.

Przedszkole zostało otwarte 01.09.1965 r.
Przy okazji dzisiejszego Jubileuszu odbyło się również „Ślubowanie przedszkolaków”.
Uczciliśmy te wspaniałe uroczystości występami artystycznymi  dzieci, zajadając się przepysznym tortem zafundowanym przez Radę Rodziców – za co im serdecznie dziękujemy.

EwaMaliszewska

przedszkole

przedszkole - przedszkole