Dla Seniorów przed Świętami

Wielkanoc 2020

Wielkanoc 2020 - Wielkanoc 2020

Do elbląskich seniorów, którzy w te święta szczególnie liczą na pomoc, trafi 200 paczek od Prezydenta Elbląga.

Osoby, które otrzymają wsparcie, to mieszkańcy powyżej 70 roku życia, często samotni i schorowani. Nie zapomniano również o najstarszych elbląskich seniorach – stulatkach (w tej grupie jest 16 osób). Najbardziej potrzebujących pomocy rozpoznał i wskazał elbląski MOPS.

W paczkach świątecznych seniorzy znajdą m.in. słodycze, wędliny, kawę, herbatę oraz sok. Do powyższych produktów dołączono również tradycyjną świąteczną babkę, zajączka i baranka.

Paczki dostarczane będą od dziś do czwartku przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu oraz żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.

- Pamiętamy w tym czasie o bliskich, z którymi nie możemy się teraz spotkać,  pamiętamy także o seniorach, do których kierujemy tę świąteczną paczkę. Choć z konieczności mieszkańcy muszą być od siebie oddaleni wierzę, że mimo to, jako elblążanie, tworzymy wspólnotę, niesiemy sobie wzajemną pomoc, wspieramy się. Dowodów tej wzajemnej życzliwości jest w ostatnim czasie naprawdę dużo. Takie piękne postawy dają nam siłę i nadzieję na pokonanie trudności.

Drodzy Seniorzy.
Życzę Państwu dużo tak potrzebnego nam wszystkim zdrowia, nadziei, którą niosą nadchodzące Święta i sił w codziennych zmaganiach. Życzę też Państwu jak najwięcej życzliwości ze strony Waszych rodzin, bliskich i tych, którzy Was w tej trudnej sytuacji wspierają – napisał w liście, który przekazywany jest wraz z paczką Witold Wróblewski prezydent Elbląga

paczki

paczki - paczki