101 lat Niepodległej Polski – tak świętowaliśmy

101 lat Niepodległej Polski – tak świętowaliśmy

101 lat Niepodległej Polski – tak świętowaliśmy - 101 lat Niepodległej Polski – tak świętowaliśmy

Patriotycznie, sportowo, kulturalnie – w tak różnorodny sposób elblążanie świętowali 101 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten ważny dla naszego kraju dzień uczciło bardzo wielu mieszkańców – od tych najmłodszych po najstarszych.

 

Uroczystości rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem  Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego. Po niej ulicami miasta przeszedł Marsz Niepodległości. Uroczystości oficjalne odbyły się na Placu Jagiellończyka, gdzie na mieszkańców czekał również pokaz sprzętu i wojskowa grochówka.

Rekordową frekwencją cieszył się również VI Elbląski Bieg Niepodległości. W biegu głównym - na dystansie 10 km wystartowało 514 zawodników, w sztafecie 75. Najstarszy biegacz miał 72 lata. Bieg główny poprzedził Mały Bieg Niepodległości. Dzieci pobiegły na dystansach od 50 - do 600 metrów - w zależności od wieku. najliczniejszą grupę stanowili 7-8-latki - 124 osoby.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Elblągu zakończył koncert pt. Elbląg dla Niepodległej w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, chóru Canta i Diamentów Z MDK zakończył.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów rocznicowych oraz do zapoznania się z treścią okolicznościowego przemówienia wygłoszonego podczas uroczystości przez Wiceprezydenta Janusza Nowaka.

Przemówienie wygłoszone podczas uroczystości rocznicowych.

Galeria zdjęć