Trzecia wędrówka Pomorską Drogą św. Jakuba

camino

camino - camino

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba 13 lipca (sobota) organizuje trzecią w tym roku wędrówkę Pomorską Drogą św. Jakuba.

Tym razem ppowędrujemy z Tolkmicka do Próchnika - to wyjątkowo piękny odcinek Pomorskiej Drogi. Chociaż prawda jest taka, że elbląski odcinek pomorskiej Drogi (od Braniewa do Kępek Wlk.) cały jest piękny i malowniczy! Tą piękną Drogą poprowadzi nas Andrzej Filipkowski - bardzo doświadczony Caminowicz. Szykujcie więc caminowe pytania, bo na pewno na wszystkie otrzymacie odpowiedź :)

Każdy uczestnik otrzyma Paszport Pielgrzyma.

SPOTYKAMY SIĘ o godz. 9.15 przed kościołem pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku. Przed nami ok. 22 km wędrówki, w spokojnym tempie :) Bierzemy ze sobą wygodne buty, coś do picia i do jedzenia, czapeczkę na głowę i sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Mogą też przydać się kijki trekkingowe bo będzie troszkę stromo :) Po dojściu do Próchnika (ok. godz. 15.30) wrócimy do Elbląga miejskim autobusem nr 12.

Do Tolkmicka można dojechać z Elbląga busem o godz. 8.15 z pętli przed dworcem autobusowy. Bus zatrzymuje się również w kilku miejscach w Elblągu - sprawdźcie rozkład jazdy.

Wędrówki będziemy kontynuować raz w miesiącu aż do października - wtedy dojdziemy do Niedźwiedzicy! Każdy, kto przejdzie Pomorską Drogą od Braniewa do Niedźwiedzicy będzie mógł otrzymać Brązową Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba! W sumie przejdziemy ok. 125 kilometrów!
 
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/427382417846172/

Tamara Frączkowska w imieniu
Elbląskiego Klubu Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

camino