Warsztaty rowerowej jazdy po mieście

warsztaty

warsztaty - warsztaty

Wzrastający ruch rowerowy, który już od kilku lat obserwujemy na ulicach Elbląga jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Większa liczba nowych rowerzystów to także zwiększone ryzyko popełniania różnych błędów związanych z brakiem praktyki i niedostateczną znajomością przepisów ruchu drogowego.

Warsztaty, organizowane w ramach Programu Bezpieczny Elbląg - Współdziałanie i Aktywizacja Społeczna przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Komendę Miejską Policji w Elblągu, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu przy współudziale Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych TUW są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które mają niewielkie doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu.
- Udział indywidualny osób niepełnoletnich jest możliwy, o ile posiadają one kartę rowerową, a ich opiekunowie wyrażą pisemną zgodę na udział w warsztatach. Maksymalną ilość uczestników będących z jednym instruktorem określamy na 8-10 osób – informuje Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.

Każde spotkanie składać się będzie z praktycznej nauki w ruchu ulicznym z instruktorami. Trasa może być opracowana na żądanie grupy lub zarekomendowana przez instruktora. Będzie to okazja do przejazdu po mieście pod opieką trenerów, którzy pokażą jak bezpiecznie pokonać mijane skrzyżowania, kiedy jechać jezdnią, kiedy drogą dla rowerów, a kiedy można chodnikiem. Instruktorzy wskażą też newralgiczne punkty podróży, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kwestię pierwszeństwa na skrzyżowaniach i przejazdach rowerowych. Nauczymy się też poprawnie parkować rowery oraz omówimy obowiązkowe wyposażenie roweru.
Nasze spotkania będą trwały do 2 godzin. Na rowerze będziemy mieli do przejechania nie więcej niż 5-10 km.

Warsztaty będą prowadzone przez instruktora turystyki rowerowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu, funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz specjalistów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu posiadających duże doświadczenie w poruszaniu się rowerem po Elblągu.

Zgłoszenia:
Aby umówić się na zajęcia prosimy o zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w tytule wpisując WARSZTATY ROWEROWE. W treści proszę podać czego oczekuje się po spotkaniu (co sprawia Tobie trudność, czego się obawiasz, czego nie umiesz) oraz zawrzeć jak najwięcej informacji o sobie, np.:

  • w jakich rejonach miasta chciałbyś trenować jazdę?
  • jakie tematy najbardziej Ciebie interesują: przewóz dzieci, zakupów itp.?
  • podaj swoje najczęstsze cele podróży (praca, szkoła, sklep, park, plac zabaw itp.)
  • jakie masz dotychczasowe doświadczenie rowerowe?
  • czy posiadasz prawo jazdy i czy używasz samochodu?


Gdzie i kiedy się spotykamy ?
W tym roku przewidzianych zostało 5 edycji warsztatów, z których odbyły się już dwie: 27 kwietnia i 18 maja. Kolejne planowane są na: 15 czerwca, 14 września i 5 października 2019 roku. W razie potrzeby ilość ta ulegnie zwiększeniu.

Na trzecią edycję warsztatów zapraszamy na Plac Jagiellończyka 15 czerwca (sobota) o godzinie 10.

Tekst. MOSiR. Fot. WORD Elbląg.