Godzina dla Ziemi... naszego domu

Godzina dla Ziemi

W sobotę 30 marca o godzinie 20.30 miliony osób na Ziemi, w tym mieszkańcy, największych miast świata, na jedną godzinę zgaszą światło w ramach akcji WWF „Godzina dla Ziemi”.

Ta ogólnoświatowa inicjatywa organizowana jest przez międzynarodową organizację ekologiczną WWF. Wyłączenie świateł, czy wygaszenie iluminacji budynków podczas „Godziny dla Ziemi” ma pokazać, że nawet małe zmiany w życiu codziennym są ważne, a wspólne działania mogą wiele zmienić.

Tegoroczna edycja „Godziny dla Ziemi”, odbywa się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. Hasło przypomina, że mamy prawo i obowiązek ochrony wspólnego domu, czyli naszej planety!

Organizacja ekologiczna WWF Polska po raz kolejny zaprosiła Elbląg do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Nasze miasto dołącza do tysięcy miejscowości i milionów ludzi, którzy w tym roku już po raz jedenasty pokażą, jak dawać impuls do rzeczywistych zmian na lepsze.

Podobnie jak w ubiegłych latach w Elblągu punktualnie o godz. 20.30 (30 marca br.) na godzinę wygaszone zostaną iluminacje Bramy Targowej, Urzędu Miejskiego, Sądu Rejonowego, Katedry św. Mikołaja i po raz pierwszy wiaduktu przy ul. Lotniczej.

Szczegółowe informacje dotyczące tegorocznej akcji dostępne są na stronie internetowej http://www.godzinadlaziemi.pl