Ponad 6 tysięcy dzieci i młodzieży spędziło ferie z MOSiR-em

ferie

ferie - ferie

Zakończyły się ferie na sportowo organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ciągu dwóch tygodni elbląskie obiekty sportowe odwiedziło ponad sześć tysięcy dzieci i młodzieży, a największą frekwencję zanotowano na lodowisku Helena oraz Hali Sportowo-Widowiskowej.

Chociaż dzieci i młodzież zasiadły już w szkolnych ławach, to zapewne pozostaną na długo w ich pamięci miłe wspomnienia dotyczące zakończonych właśnie ferii zimowych. Nasze pociechy, podczas dni wolnych od obowiązków szkolnych, uczestniczyły m.in. w zajęciach sportowych zorganizowanych przez MOSiR. W ciągu dwóch tygodni z bezpłatnej akcji pod nazwą „Ferie na sportowo - bezpiecznie i zdrowo” skorzystało łącznie ponad sześć tysięcy osób.

Okazuje się, że podczas dwóch tygodni ferii uczestnicy zajęć najchętniej wybierali Kryte Lodowisko Helena z którego korzystało ponad 400 osób dziennie. Tu na uczestników, oprócz ogólnodostępnej ślizgawki, czekały turnieje mini hokeja oraz festyny lodowe. Młodzież mogła także poznać podstawy  boksu podczas zajęć „Bokserskie Ferie z Kontrą” i poćwiczyć w rytmie muzyki na zajęciach ZUMBY z Marcinem Wierzbickim. Tak bogata oferta zajęć spowodowała, że nie wszystkie proponowane zajęcia zyskały duże zainteresowanie dzieci, jednak nawet przy małej liczbie osób wszystkie zaplanowane w planie ferii pozycje odbyły się i to przy dużym zaangażowaniu trenerów jak i młodych adeptów danej dyscypliny sportowej. Miłośników sportów zimowych przyciągnął także tor łyżwiarski „Kalbar”, na który chętnie przychodzili spragnieni zimowego klimatu miłośnicy jazdy na łyżwach. Obiekt przy ul. Agrykola odwiedziło w sumie około 900 osób.

Równie dużą popularnością cieszyły się zajęcia zorganizowane w Hali Sportowo-Widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej. Tu na chętnych czekały zajęcia z piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, tenisa stołowego, judo oraz karate. W ciągu dwóch tygodni, halę odwiedziło prawie tysiąc osób. W pierwszym tygodniu ferii dzieci i młodzież uczestniczyli w otwartych treningach, natomiast w drugim na hali odbywały się turnieje piłki nożnej i piłki ręcznej. W ramach Ferii z MOSiR-em można było także bezpłatnie obejrzeć mecze Super Ligi piłki ręcznej mężczyzn i kobiet. Dla uczestników ferii MOSiR przygotował ofertę zajęć na Krytej Pływalni przy ul. Robotniczej. Z atrakcji wodnych skorzystało w sumie 314 osób, które od poniedziałku do piątku brały udział w zajęciach rekreacyjnych oraz meczach siatkówki i koszykówki w wodzie. Sporo dzieci uczestniczyło w zajęciach na strzelnicy, gdzie sprawdzali swoją precyzję i celność podczas zajęć „Szukamy Snajpera”.

Tak ciekawy program bezpłatnych Ferii z MOSiR-em mógł powstać jedynie przy współudziale i współpracy z klubami oraz stowarzyszeniami sportowymi, którym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania. Współorganizatorami Ferii z MOSiR-em 2019 były: Elbląski Szkolny Związek Sportowy, EKS Start Elbląg, UKS Kontra Elbląg, KS Orzeł Elbląg, IKS Atak Elbląg, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, ZKS Olimpia Elbląg, Concordia Elbląg, Tomita Elbląg, Mlexer Elbląg, KS Meble Wójcik, Elbląski Klub Karate, APR Handballowy Elbląg, Szkoła Tenisa i Squasha Score, ZUMBA - Marcin Wierzbicki oraz Freestyle Football - Daniel Długołęcki. Słowa uznania należą się także elbląskim mediom, które skutecznie nagłośniły program ferii.

Tekst i fot. MOSiR