No i poleciały.

ptasi piknik

ptasi piknik - ptasi piknik

W miniony weekend w lasach Nadleśnictwa Elbląg, pomiędzy Krynicą Morską i Piaskami, odbył się VIII Ptasi Piknik.

Każdy kto lubi przebywać w lesie i interesuje się przyrodą, mógł pod okiem leśników i ornitologów z bliska podglądać niesamowity spektakl przyrodniczy jakim są jesienne migracje ptaków.

Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem Drapolicz oraz takimi organizacjami jak Fundacja Akcja Bałtycka, Stowarzyszenie Ochrony Sów, Kuling, WWF, a także Krynicą Morską, Parkiem Krajobrazowym Mierzeja Wiślana, Atelier Gdańskie, oraz rybołowy on-line, odkrywali tajemnice świata ptaków przyrody i lasu przed przybywającymi na Ptasi Piknik gośćmi. Ponadto uczestnicy Ptasiego Pikniku mogli spróbować swoich sił w rzeźbieniu ptaków w drewnie, pirografii, pomóc w obrączkowaniu ptaków, zobaczyć z bliska sowę śnieżną, na wieży obserwacyjnej policzyć przelatujące ptaki, zbudować, a potem zabrać do domu budkę lęgową dla ptaków i wziąć udział w wycieczce z ornitologiem. Nikt nie wyjechał z pikniku z pustymi rękami, na wielu stoiska można było zdobyć ciekawe materiały edukacyjne oraz po odwiedzeniu wszystkich piknikowych atrakcji można było zdobyć oryginalny piknikowy magnes na lodówkę i plakat edukacyjny z sylwetkami ptaków.

W trakcie dwóch dni Ptasiego Pikniku ponad 2000 uczestników oraz ornitolodzy naliczyli 203 tyś. ptaków. Jak zwykle nie zawiodły nas zięby których przeleciało 122 tyś, w dużych ilościach przelatywały także bogatki 32 tyś. i modraszki 28 tyś.. Z ptaków drapieżnych najliczniejsze były krogulce 732 osobników i myszołów 35 osobników.

Dziękujemy wszystkim za udział.
Wydarzenie zostało sfinansowane przez Lasy Państwowe przy dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Patronat medialny Radio Gdańsk.