Monitoring – interwencja – kolejna pomoc

W miniony wtorek, 24.07, patrol Staży Miejskiej otrzymał informację z monitoringu wizyjnego miasta, która pomogła w poszukiwaniu zaginionej osoby.

Pracownik Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, prowadzący wspólnie ze strażnikiem miejskim stały podgląd z kamer monitoringu w Centrum Bezpieczeństwa Miasta, zauważył nietypowo zachowującą się starszą osobę w okolicy Placu Jagiellończyka. Osoba sprawiała wrażenie zagubionej i zdezorientowanej. Strażnik miejski prowadzący obserwację przekazał informację patrolowi straży miejskiej z prośbą o sprawdzenie i ewentualną pomoc tej osobie. Strażnicy natychmiast podjęli interwencję. Mimo że starsza osoba oddaliła się już z obszaru zasięgu monitoringu, to została odnaleziona nieco dalej przez patrol Straży. W czasie interwencji ustalono, że osoba została w godzinach rannych zgłoszona przez rodzinę na policji jako osoba zaginiona.

To kolejna skuteczna interwencja podjęta dzięki obserwacji monitoringu miejskiego i szybkiej reakcji Strażników Miejskich oraz dobry przykład na to, jak pomocnym narzędziem w poszukiwaniu osób zaginionych może być miejski monitoring.