Koncert "Rodzina to MOC"

Rodzina to MOC

Rodzina to MOC - Rodzina to MOC

Rodzina to MOC - pod takim hasłem w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbył się koncert muzyki filmowej w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, zorganizowany przez Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Był on podziękowaniem dla wszystkich funkcjonujących w naszym mieście rodzin zastępczych, a zarazem inauguracją kolejnej już kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze.

 

Podczas koncertu Prezydent wyróżnił nagrodami finansowymi trzy elbląskie rodziny zastępcze Nagrody otrzymali: Małgorzata i Krzysztof Rojek, Danuta i Henryk Dróżdż oraz Anna Jaworska.

- Rodzina to MOC to jakże piękne i prawdziwe hasło, bo przecież bez wsparcia najbliższych niewiele moglibyśmy osiągnąć. W Elblągu funkcjonuje 195 rodzin zastępczych. Podczas dzisiejszego koncertu mam zaszczyt w sposób szczególny wyróżnić trzy z nich. Wyrazy uznania i ogromne podziękowania składam jednak wszystkim, którzy postanowili ofiarować cząstkę siebie i stworzyć potrzebującym dzieciom prawdziwy, kochający DOM i odpowiednie warunki do rozwoju – mówił podczas koncertu Prezydent Witold Wróblewski.

Koncert był jednocześnie inauguracją kolejnej już kampanii promującej rodzicielstwo zastępcze. Zachęcamy osoby, które mogą i chcą podjąć wyzwanie opieki nad dzieckiem. Szczegółowe informacje o tym, jak zostać rodzicem zastępczym uzyskać można w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Galeria zdjęć