Inform. o zbieraniu danych dot. opłaty retencyjnej

Urząd Miejski informuje, iż zgodnie z art. 269 ust. 1 pkt 1 oraz art. 272 ust. 22 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. Prawo wodne (Dz.U. poz. 1566 z późn. zm.) - od 1 stycznia 2018 r. osoby władające nieruchomością (mieszkańcy i przedsiębiorcy) o powierzchni powyżej 3500 m2, które zabudowały lub utwardziły swoją działkę w co najmniej 70%, mają obowiązek przedstawienia Prezydentowi Elbląga danych dotyczących wielkości utraconej powierzchni biologicznie czynnej, czyli powierzchni zielonej, w terminie do 30 marca br., dostarczając wypełnione oświadczenie.

Oświadczenie należy złożyć w biurze podawczym Urzędu Miejskiego Elbląg, przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Elbląg, Referat Ochrony Środowiska, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg lub drogą elektroniczną na adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W przypadku niezłożenia oświadczenia w ww. terminie opłaty za usługę wodną będą ustalane w oparciu o dane będące w posiadaniu tut. urzędu.

WZÓR OŚWIADCZENIA DO POBRANIA