Seniorzy poznali tańce regionalne

Seniorzy poznali tańce regionalne

Seniorzy poznali tańce regionalne - Seniorzy poznali tańce regionalne

Belgijka, walc wiedeński i samba – te tańce królowały wczoraj w hali sportowo – widowiskowej MOSiR, podczas drugiego już spotkania dla seniorów w ramach kampanii prozdrowotnej Kierunek: Zdrowie.

Wczorajsze spotkanie odbywało się pod hasłem – Wracamy do tradycji i obyczajów – Tańce regionalne.  Seniorzy pod okiem wykwalifikowanych instruktorów - Mistrzów Świata Formacji w Tańcach Standardowych i wielokrotnych Mistrzów Polski  uczyli się między innymi belgijki, walca wiedeńskiego i samby.

Po treningu uczestnicy spotkania poznali  tajniki zdrowej żywności. Wartości odżywcze między innymi buraków, czy łososia zaprezentowała seniorom Pani Marta Skolimowska – Kulma – nauczyciel Zespołu Szkół Gospodarczych. Po krótkim wykładzie można było uzyskać przepisy oraz  spróbować potraw przygotowanych przez uczniów tej szkoły, w tym:  sałatek, musów, ciast i zdrowych przekąsek.

Seniorzy otrzymali także specjalne karty. Osoby, które co najmniej trzy razy będą uczestniczyły w zajęciach wezmą udział w losowaniu nagród, które odbędzie się podczas podsumowania Kampanii.

Kolejne spotkanie już w przyszły czwartek. Tematyka następnych zajęć brzmi – Wyciszamy umysł i wzmacniamy ciało – Joga. Spotkaniu towarzyszyć kolejny pokaz i degustacja zdrowej żywności, przygotowana przez Zespół Szkół Gospodarczych.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 13.00 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135. Z  uwagi na charakter zajęć prosimy o luźny, sportowy ubiór i obuwie zmienne.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów.
Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec www.fundusz.grupazywiec.pl

Galeria zdjęć