Młodzi o przyrodzie

młodzież w Raczkach Elb.

młodzież w Raczkach Elb. - młodzież w Raczkach Elb.

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, Nadleśnictwo Elbląg oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej, zapraszają na młodzieżową sesję przyrodniczo-krajoznawczą w dniu 18 stycznia (czwartek) w sali audiowizualnej Nadleśnictwa Elbląg. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane trzy nowe przewodniki o historii Kadyn, elbląskich parków i Jeziora Druzno oraz odbędą się prelekcje krajoznawcze. Początek o godzinie 10.00. Wstęp wolny.

Sesja organizowana jest w ramach podsumowania projektu „Zielona Akademia”. Przez cały rok 2017 dla uczniów z Elbląga i okolic organizowane były zajęcia w terenie, młodzież poznała przyrodę Wysoczyzny Elbląskiej oraz Żuław Wiślanych. Swoją zdobytą wiedzę zaprezentują w trakcie sesji przyrodniczo-krajoznawczej.

Program młodzieżowej sesji przyrodniczo-krajoznawczej
godz. 10.00 - otwarcie spotkania
godz. 10.10 - 10.45 podsumowanie projektu "Zielona Akademia" - prezentacja przewodników i wyników projektu, prezentacje o Kadynach i Jeziorze Druzno  
godz. 10.45 - 11.10 - przerwa herbaciana
godz. 11.10 - 11.50 – prezentacje młodzieży z Elbląga i okolic  
godz. 11.50 - 12.00 - podsumowanie, wręczenie wyróżnień i podziękowań
godz. 12.00 - 13.00 - wycieczka programowa po Parku Leśnym "Bażantarnia" (dla chętnych)

Organizator: PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej
Partnerzy: Nadleśnictwo Elbląg, Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Projekt „Zielona Akademia cykl działań ekologicznych” został zrealizowany przy wsparciu finansowym Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.   

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

Fot. Kamil Zimnicki (Młodzież w Raczkach Elbląskich)