Fundusz Społeczny czeka na pomysły do 1sierpnia

Zachęcamy stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu oraz inne podmioty posiadające osobowość prawną do zgłaszania swoich projektów w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Pomysły zostaną ocenione przez Radę Funduszu, a najlepsze z nich sfinansowane w kwocie do 10 tysięcy złotych.

Elbląskie organizacje mają szansę na wykorzystanie środków z puli o łącznej kwocie 45 tys. złotych, realizując zgłaszane projekty, przy wsparciu finansowym Funduszu dostają możliwość wprowadzenia zmian, wpływających na poziom życia mieszkańców.

Fundusz Społeczny Grupy Żywiec skierowany jest do lokalnych stowarzyszeń, fundacji, instytucji kultury i sportu oraz innych instytucji posiadających osobowość prawną. Forma programu grantowego stanowi efekt dialogu społecznego prowadzonego przez Grupę Żywiec oraz Browar w Elblągu z mieszkańcami miasta oraz organizacjami działającymi na terenie regionu. Podczas badania jakościowego przeprowadzonego z pomocą socjologa wśród mieszkańców Elbląga, firma sprawdziła jakie są perspektywy, wyzwania i problemy lokalnej społeczności. Następnie wspólnie z organizacjami lokalnymi, przedstawicielami władz i liderów opinii wypracowała obszary merytoryczne, które stały się obszarami tematycznymi do realizacji projektów w ramach  Funduszu Społecznego Grupy Żywiec. Za najważniejsze dla rozwoju społeczności lokalnej uznano następujące zagadnienia:

  • wpływ na wzmocnienie rozwoju lokalnej społeczności w tym przede wszystkim na tworzenie atrakcyjnych miejsc pracy, edukacji i spędzania wolnego czasu,
  • dzielenie się doświadczeniem i wiedzą,
  • budowanie poczucia przynależności mieszkańców Elbląga, poprzez tworzenie miasta atrakcyjnym i przyjaznym zarówno dla młodszych, jak i starszych osób.

Chcąc zgłosić projekt, należy wypełnić wniosek grantowy dostępny na stronie www.grupazywiec.pl, a następnie wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłaszający projekty muszą pamiętać, że kwota dofinansowania pojedynczego projektu nie powinna przekraczać 10 000 zł. Natomiast, jeśli dany projekt realizowany jest przez dwa podmioty posiadające osobowość prawną, maksymalne dofinansowanie może wynieść 15 000 zł. Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu można nadsyłać do 1 sierpnia. Wyniki obecnej edycji konkursu poznamy już w sierpniu tego roku, a czas na wcielenie projektów w życie przewidziany jest do końca maja 2018 r.  

Przy ocenie zgłoszonych projektów Rada Funduszu będzie brała pod uwagę przede wszystkim:

  • nawiązanie projektu do wyznaczonych obszarów tematycznych,
  • innowacyjność projektu,
  • zaangażowanie mieszkańców w realizację projektu,
  • możliwość kontynuacji projektu w przyszłości.

Regulamin Funduszu oraz wniosek grantowy są dostępne na stronie www.grupazywiec.pl