Spotkanie poetyckie Mirosławą Maciejczak "Pocałunki losu"

Spotkanie poetyckie Mirosławą Maciejczak

Spotkanie poetyckie Mirosławą Maciejczak - Spotkanie poetyckie Mirosławą Maciejczak

W prologu do tomiku "Pocałunki losu" Autorka napisała: "Zapraszam w podróż po krainach dziecięcych marzeń, młodzieńczych uniesień, słodkich podróży i wielu innych, aż po dzień dzisiejszy." I tymi słowami zapraszamy do Galerii Filar Sztuki na wieczór poetycki i promocję tomiku wierszy "Pocałunki losu" Mirosławy Maciejczak.

Spotkanie odbędzie się 22 czerwca (czwartek) o godzinie 18 w Galerii  Filar Sztuki przy Bibliotece PWSZ w Elblągu, al. Grunwaldzka 137. Poetka i zaproszeni goście zaprezentują wiersze, recytacja przeplatana będzie piosenkami (gitara i wokal), będzie to też okazja do otrzymania od Autorki specjalnej dedykacji do tomiku "Pocałunki Losu".

Mirosława Maciejczak jest od urodzenia mieszkanką Elbląga.  Z wykształcenia magistrem pedagogiki. Pracuje z osobami niepełnosprawnymi, jako instruktor terapii prowadząc zajęcia plastyczne i literackie.  Od lat, poprzez poezję, realizuje potrzebę dzielenia się swoimi myślami i emocjami.

Jej wiersze publikowano w wydawnictwach zbiorowych: zbiorze poezji laureatów IV Ogólnopolskiego Konkursu Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego "O Laur Błękitnej Narwi”  –  Pułtusk 2008 i 2009, „Ze wspomnień na ścieżkach życia” –  Elbląg 2008, „Wiosna”
– Łobżenica 2009, „Sens Przydrożnej Kapliczki”  – Tarnowskie Góry 2010, ”Kwiaty jesieni” - Elbląg 2012, „Koniec Świata 2012”- Tarnowskie Góry 2013, „Dotyk Anioła” Almanach Współczesnej Bajki Polskiej – Lubliniec 2014 oraz w internecie i prasie lokalnej m.in. w "Kurierze Elbląskim" nr 17(49) 1993, w miesięczniku "Razem z Tobą" nr 1/2 2009, w kwartalniku kulturalnym „tygiEL" nr 2-3/71-72/2013.

Jest laureatką konkursów poetyckich:

- Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Ze wspomnień. Na ścieżkach życia" - 2 miejsce za wiersze "Wiedeńska dorożka", Krzywa wieża", "Refleksja z podróży"
- IV Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego "O Laur Błękitnej Narwi" - wyróżnienie za wiersz "Kto mi powie?"
- Konkursu Poetyckiego "Wiosna" - wyróżnienie za wiersz "Kwiecista Pani"
- V Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza im. Wiktora Gomulickiego "O Laur Błękitnej Narwi" - wyróżnienie za wiersz "Akacjowe zauroczenie"

W 2011 r. wydała pierwszy autorski tomik "Poetyckie wspomnienia z podróży i z zaułków pamięci", drugi pod tytułem "Dotyk wspomnień" ukazał się trzy lata później. "Pocałunki losu" to trzeci  tomik poetycki Mirosławy Maciejczak wydany w 2017 roku. Zawiera ponad 150 wierszy, niektóre z nich powstały jeszcze w latach siedemdziesiątych stąd zaproszenie Autorki do jej lirycznego świata niezapomnianych, cudownych wspomnień , a czasem bolesnych przeżyć.