Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba

fot

fot - fot

Elbląski Klub Przyjaciół Pomorskiej Drogi św. Jakuba zaprasza na wspólne wędrówanie malowniczą Pomorską Droga św. Jakuba z Braniewa do Niedźwiedzicy tj. ok. 120 km. Ale bez obaw, bo wędrówka rozłożona jest na 6 etapów, każdy ok. 20 km. Będziemy wędrować raz w miesiącu - do października. W maju wędrowalismy z Braniewa do Fromborka.

W najbliższą sobotę tj. 17 czerwca 2017 wędrujemy z Fromborka do Tolkmicka. Spotykamy się o godz. 8.30 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika we Fromborku. Zapraszamy wszystkich. Przejdziemy, w spokojnym tempie, ok. 20 km piękną drogą. Każdy z uczestników otrzyma bezpłatnie Paszport Pielgrzyma Pomorskiej Drogi św. Jakuba, w którym będziemy zbierać pieczątki dokumentujące drogę, którą przejdziemy. Kto wędrował z naim wcześniej i dostał już Paszport niech weźmie go ze sobą. Każdy, jak prawdziwy pielgrzym, sam organizuje sobie dojazd, dobre buty, jedzenie, picie i dba o własne bezpieczeństwo. Z Elbląga można dojechać do Fromborka autobusem z Placu Dworcowego o godz. 7.05 lub 7.40. Po dojściu do Tolkmicka (ok. godz. 15) wrócimy do Elbląga busem lub autobusem (połączeń jest dużo).

Wędrówki będziemy kontynuować raz w miesiącu (w soboty) aż do października - wtedy dojdziemy do Niedźwiedzicy. Każdy kto przejdzie Pomorską Drogą z Braniewa do Niedźwiedzicy otrzyma Brązową Odznakę Pomorskiej Drogi św. Jakuba. ZAPRASZAMY!
 
Tamara Frączkowska