Elbląg w orbicie "Planety Energii"

plakat

plakat - plakat

Ostatnim miastem na tegorocznej trasie „Planety Energii” jest Elbląg. Mobilne centrum nauki „Planeta Energii” już 8 i 9 czerwca stanie na Placu Kazimierza Jagiellończyka.

Tradycyjnie w godzinach od 9:00 do 14:00 organizatorzy spotkają się z dziećmi z lokalnych szkół, a od 15:00 do 18:00 zapraszają wszystkich mieszkańców Elbląga! Jak w każdym z odwiedzanych miast biletem wstępu na „Planetę” jest szeroki uśmiech:) 

Elektryzujące eksperymenty
Planetowi eksperci przygotowali dla Was mnóstwo niecodziennych eksponatów i elektryzujących eksperymentów – generator van de Graffa, maszynę elektrostatyczną, induktor Ruhmkorffa, Kołyskę Newtona i wiele, wiele innych. Podczas licznych konkursów i quizów będzie można pochwalić się swoją wiedzą i zdobyć planetowe upominki. Przyjdźcie i sprawdźcie sami! "Planeta Energii" to wspaniała zabawa oraz dawka cennych informacji o prądzie.

Energetyczny Turniej Miast – zbliżamy się do finału!
W Elblągu odbędzie się ostatnia odsłona naszego konkursu dla mieszkańców miast, podczas którego można wywalczyć dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej szkoły. Od godziny 15:00 do 18:00 uczestnicy turnieju będą produkować prąd za pomocą siły własnych mięśni podczas jazdy na rowerkach stacjonarnych. Dodatkowe punkty można będzie także zdobyć „lajkując” galerię swojego miasta na naszym Facebooku. Nagrodą główną w konkursie jest interaktywna tablica z akcesoriami i oprogramowaniem.

Przypominamy, 8 i 9 czerwca, Plac Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu!

Do zobaczenia!

Informacja przygotowana przez Organizatorów przedsięwzięcia "Planeta Energii"