Dzień Dziecka w Elblągu, czyli o czym marzą dzieci...

konferencja

konferencja - konferencja

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim przedstawione zostały atrakcje jakie w naszym mieście czekają na najmłodszych elblążan w Dniu Dziecka. Impreza jest pierwszym akcentem drugiej edycji cyklu "Lato w Formie".

- 1 czerwca Dniem Dziecka już po raz drugi inaugurujemy w Elblągu cykl imprez pod nazwą "Lato w Formie". Jest to kilkadziesiąt wydarzeń kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych, które przez całe lato będą odbywały się w Elblągu. Wiele z nich odbędzie się na Starym Mieście, chcemy, aby tętniło ono życiem. Chciałbym serdecznie zaprosić na ten festyn wszystkich najmłodszych mieszkańców Elbląga wraz z rodzicami i opiekunami. Na Placu przed katedrą będzie mnóstwo atrakcji. Mam nadzieję, że będzie to dla wszystkich dzieci dzień radosny, spędzony na wspaniałej zabawie - zachęcał Witold Wróblewski prezydent Elbląga

- Dzień Dziecka podzielony będzie na trzy części, a na dzieci i ich rodziców czekać będą liczne atrakcje. Zaczynamy od godziny 11 na Placu Katedralnym - mówił Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury

Dla dzieciaków po raz pierwszy, godz. 11.00-13.00
Atrakcje na Placu: malowanie buziek, czesanie fryzur, bańki mydlane, balony, animacje, strefa sportu MOSiR, strefa WORD, dmuchana zjeżdżalnia.
Atrakcje na Starym Rynku: stoiska i pojazdy służb mundurowych (Straż Pożarna, Policja, Straż Miejska, wojsko, Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego). Ulicami Starego Miasta będzie przemieszczała się również maskotka - Piekarczyk. Najmłodsi elblążanie odbiorą również oficjalnie klucze do miasta.
Na scenie: grupa z Przedszkola nr 14, występ szkoły Yamaha, występ grupy Cadmans (Prowadzenie Łukasz Gesek)
Z okazji Dnia Dziecka hodowcy gołębi wypuszczą w niebo 200 gołębi. 

Dla dzieciaków po raz drugi, godz. 16.30-18.30   -   Koncert galowy Młodzieżowego Domu Kultury
Występy uczestników sekcji prowadzonych przez MDK - zespoły muzyczne, występy tanaczne, wernisaż prac dzieci i młodzieży z sekcji plastycznej. Na zakończenie drugiej części imprezy hodowcy gołębi po raz kolejny wypuszczą w niebo 200 gołębi.

Dla dzieciaków po raz trzeci, godz. 19.00-20.30   -   Koncert SUMMER FUNKY-JAZZ PROJECT

ZAPRASZAMY!