Gospodynie na spotkaniu z grafiką

spotkanie

spotkanie - spotkanie

Działania elbląskiego Koła Gospodyń Miejskich nabrały rozpędu. W najbliższy poniedziałek uczestniczki przeniosą się ze świata sztuki kulinarnej do świata sztuki plastycznej. A wszystko za sprawą elbląskiej artystki Haliny Różewicz-Książkiewicz. Początek „Spotkania z grafiką” o godzinie 11.00 w Domu Sąsiedzkim na ul. Warszawskiej 55.

Choć dotychczasowe spotkania Koła skupione były głównie na zdrowym żywieniu i wspólnym gotowaniu, to zgodnie z maksymą „nie samym chlebem człowiek żyje” w harmonogramie na najbliższy miesiąc pojawiły się zupełnie nowe pozycje. Najbliższe spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 27 marca, jest efektem współpracy z Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym i to właśnie ono otworzy cykl zajęć artystycznych Koła Gospodyń Miejskich. Jego gościem specjalnym będzie Halina Różewicz-Książkiewicz. Artystka jest absolwentką Wydziału Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, w pracowni prof. Juliusza Studnickiego. Wykonywała projekty scenograficzne w teatrach Gniezna, Grudziądza i Olsztyna. Brała udział w wystawach ogólnopolskich i zagranicznych. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród środowiskowych o znaczeniu krajowym, a także autorką logo m.in. Galerii EL i Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego. Na poniedziałkowym spotkaniu opowiem uczestnikom o swojej twórczości:  grafice artystycznej i użytkowej, malarstwie, a także fotografii.

Tydzień później, Koło Gospodyń Miejskich zaprasza na warsztaty pn. „Puk, puk - czy tu mieszka spokój?”, które poprowadzi psycholog zaangażowany w działania Domu Sąsiedzkiego - Bartosz Stanny. Tym razem zajęcia odbędą się w godzinach popołudniowych. Początek o godzinie 16.30 w sali warsztatowej Domu Sąsiedzkiego przy ul. Warszawskiej 55. Obowiązuje wygodny strój sportowy.

Wszystkie spotkania są otwarte dla osób zainteresowanych. Na wszystkie serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o działaniach elbląskiego Koła Gospodyń Miejskich oraz Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu można znaleźć na profilu FB projektu „Aktywne Zawodzie”. Inicjatyw realizowana jest we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych, sklepem Naturalna Żywność oraz Elbląskim Towarzystwem Kulturalnym.

Dom Sąsiedzki na Zawodziu

spotkanie

spotkanie - spotkanie