Elbląskie Święto Sportu

Elbląskie Święto Spotu

Już w najbliższy czwartek - 16 marca o godz. 17.00 w hali sportowo – widowiskowej MOSiR przy Al. Grunwaldzkiej 135 odbędzie się Elbląskie Święto Spotu.

 

- "Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na to wydarzenie. Po raz pierwszy organizowane jest ono w nowej formule. Chcemy, aby było to święto wszystkich ludzi, którzy tworzą sport w naszym mieście. Zaprosiliśmy sportowców – a mamy ich bardzo wielu w różnych dziedzinach, trenerów, działaczy klubowych i sponsorów. Zapraszamy również rodziny osób uprawiających sport, a także mieszkańców, którzy interesują się sportem, kibiców, czy osoby uprawiające sport amatorski. Niech będzie to nasze wspólne święto, a także okazja do prezentacji elbląskich klubów i  ich dokonań" - podkreślał Prezydent Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej.

- "Chcemy pokazać elblążanom, jak duże jest środowisko sportowe w Elblągu i jak ważny jest sport. Obecnie w naszym mieście działa ok. 100 klubów sportowych i stowarzyszeń. One zrzeszają kilka tysięcy młodych ludzi, którzy osiągają sukcesy ogólnopolskie. W 2016 r. elbląskie  kluby zdobyły w sumie 1028 pkt w ogólnopolskim systemie współzawodnictwa  sportowego dzieci i młodzieży, co naszemu miasto dało wysokie, 23 miejsce, na 887 sklasyfikowanych gmin w całej Polsce. To jest bardzo duże osiągnięcie ” – zaznaczyła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu.


Podczas czwartkowego święta odbędzie się sportowe podsumowanie 2016 roku, będą także wręczane nagrody i stypendia najlepszym sportowcom. Będzie również pokaz sportowy zawodników Olimpii Judo oraz pokazy taneczne.