„Kierunek: Zdrowie” - ziołolecznictwo

„Kierunek: Zdrowie” - ziołolecznictwo

„Kierunek: Zdrowie” - ziołolecznictwo - „Kierunek: Zdrowie” - ziołolecznictwo

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach kampanii prozdrowotnej dedykowanej grupie mieszkańców Elbląga 60+ pn. „Kierunek: Zdrowie”, które odbędzie się już jutro – 22.02.2017. Będzie ono poświęcone naturoterapii i oddziaływaniu ziół na organizm człowieka. Wykład poprowadzi Jerzy Ruczyński. Początek spotkania o godz. 16.00 w Ratuszu Staromiejskim.

Jerzy Ruczyński swoją przygodę z ziołami zaczął  już w dzieciństwie. Pierwsze zbieranie ziół pokazała mu babcia i ciocia, które opowiadały również o ich działaniu i stosowaniu. Swoją wiedzę poszerzał także pobierając nauki od samego Ojca Klimuszki. Pan Jerzy Ruczyński studiował  na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej, ukończył także szkolenia z zakresu towaroznawstwa zielarskiego, ziół  i astrologii w Warszawie oraz uzyskał dyplom mistrzowski w Katowicach z biomasażu oraz anatomii człowieka. Od 1993 roku prowadzi sklep zielarski i gabinet usług paramedycznych.


„Kierunek: Zdrowie” to cykl bezpłatnych spotkań, dotyczący jednego tematu – zdrowego stylu życia seniorów. Żywienie, właściwa dieta, fitness, pokazy ćwiczeń, rehabilitacja ruchowa, to zagadnienia o których elbląscy seniorzy będą mogli dowiedzieć się od specjalistów z różnych dziedzin. Zajęcia odbywają się w Ratuszu Staromiejskim, w kolejne środy (do 15 marca), w godzinach od 16 do 18.


Organizatorem kampanii prozdrowotnej „Kierunek: Zdrowie” jest Witold Wróblewski Prezydent Elbląga, współorganizatorem Elbląska Rada Seniorów. Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Zobacz szczegółowy harmonogram wszystkich spotkań wraz z tematami: HARMONOGRAM SPOTKAŃ KAMPANII "KIERUNEK: ZDROWIE"