Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych

W nocy z 8 na 9 lutego br. na terenie Elbląga zostanie przeprowadzone ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych. Prezydent Elbląga zwraca się z prośbą do mieszkańców naszego miasta o wsparcie w badaniu poprzez przekazywanie informacji nt. pobytu osób bezdomnych w miejscach niemieszkalnych do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 55 239 30 40, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Pozyskanie informacji o pobycie osób bezdomnych w miejscach niemieszkalnych, tj. parkach, pustostanach, klatkach schodowych, piwnicach oraz innych miejscach, pozwoli na zaktualizowanie map grupowania się, bądź przebywania osób bezdomnych.

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych może być też dobrą okazją do udzielenia bezpośredniej pomocy osobom bezdomnym (zwłaszcza tym znajdującym się poza placówkami noclegowymi), do których będą docierać realizatorzy badania (funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej w Elblągu).

Apelujemy do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie obok problemu bezdomności i alarmowali, gdy taka osoba potrzebuje pomocy, jak również informowali służby o osobach, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia czy też wiek nie mogą o siebie zadbać, bądź nie mają schronienia.