Dzień dobry! Czas najwyższy przypomnieć o nas ponownie

baner

Zapraszamy 14 stycznia - spotykamy się z zaproszonymi Opiekunami Rodzinnymi, czyli osobami, których bliscy znajdują się pod opieką Hospicjum Elbląskiego w Medyku o godz.12: 00, to już w tę sobotę!

 

Miejsce spotkania: Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej „Medyk” w Elblągu, ul. Saperów.

Orientacyjny plan wydarzeń:
12:00 uroczyste rozpoczęcie, a po nim zaprosimy uczestników na:

  • warsztaty terapii zajęciowej – (robimy m.in. „światełka do nieba”)
  • warsztaty florystyczne
  • warsztaty z zakresu pielęgnacji dzieci i dorosłych
  • masaż karku
  • pomiar ciśnienia krwi
  • w godz. 12:15-13:15 specjalistki z Laboratorium Analiz Medycznych D.S. Wadeccy & I.P. Kulkowscy pobierać będą od chętnych krew do analizy, którą Laboratorium nieodpłatnie zbada.

Ok. 14:15 Prezentacja pt.: „Samotny bohater”

Wszystkie prace przygotowane podczas warsztatów terapii zajęciowej i florystycznych zostaną przekazane na licytację WOŚP.

ZAPRASZAMY, BĄDŹCIE Z NAMI PRZY NASZYCH SPOŁECZNYCH DZIAŁANIACH.

Kilka słów o kampanii:
Elbląskie Hospicjum od 13 lat włącza się w kampanię Fundacji Hospicyjnej “Hospicjum to też Życie”, przeprowadzaną przez hospicja w całej Polsce. Nowa kampania przebiegająca pod hasłem “Opiekun rodzinny – samotny bohater?”, ma na celu zwrócenie uwagi na członków rodzin, sprawujących opiekę nad swoimi ciężko chorymi bliskimi, dziećmi i dorosłymi. Na opiekunów rodzinnych. Spot ogólnopolski: #SamotnyBohater

Niewiele jest działań na rzecz opiekunów rodzinnych. Na pewno brakuje działań systemowych. Oczywiście trudno jest zmienić sytuację od razu. Możemy jednak zrobić pierwszy krok – wspólnym hospicyjnym głosem zwrócić uwagę na potrzeby takich rodzin.

Zespół Hospicjum Elbląskiego od 30 niemal lat opiekuje się pacjentami i wspiera opiekunów, obserwując jak trudnym jest zadanie długotrwałej opieki nad bliskim członkiem rodziny. Najczęściej jest to jedna osoba, która podporządkowuje całe swoje życie opiece nad chorym, najczęściej rezygnując z pracy zawodowej. Istnieje, więc ogromna potrzeba zapewnienia wsparcia Opiekunom. Podczas tegorocznej kampanii chcemy zrealizować m.in. dzień szkoleniowo-terapeutyczny o którym wyżej.

Problem jest poważny, więc trzeba go poruszyć. Będziemy, więc mówić i działać!

ALE TO NIE WSZYSTKO! - 15 stycznia jedziemy do Warszawy, do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po nowy samochód (Volkswagen Caddy o wartości 72 566 zł), którym Zespół hospicyjny będzie dojeżdżał do dzieci.

Anna Podhorodecka, Hospicjum Elbląskie

HOSPICJUM ELBLĄSKIE im. dr Aleksandry Gabrysiak
82-300 Elbląg ul. Toruńska 17B,
tel./fax: 55 239 61 51; tel.: 55 232 91 63;
www.ehospicjum.pl
https://www.facebook.com/HospicjumElblaskie

Podmiot leczniczy:
STOWARZYSZENIE NA RZECZ HOSPICJUM ELBLĄSKIEGO,
ul. Toruńska 17B; 82-300 Elbląg,
tel./fax: 55 232 91 63, 602 309 970.