VIII Elbląska Konferencja Ekonomii Społecznej

baner

baner - baner
Jak co roku, w grudniu, chcemy podsumować nasze działania oraz podyskutować o stanie sektora ekonomii społecznej w subregionie elbląskim oraz zidentyfikować bariery i perspektywy rozwoju przedsiębiorczości społecznej. W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w VIII Elbląskiej Konferencji Ekonomii Społecznej, która odbędzie się w dniu 15 grudnia 2016 roku, w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu, przy ulicy Stary Rynek 25.

Stowarzyszenie ESWIP, prowadzące Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, kontynuuje działania na rzecz wsparcia ekonomii społecznej. Współpracujemy z samorządami lokalnymi w zakresie realizacji powiatowych programów rozwoju ekonomii społecznej oraz identyfikacji  i zlecenia usług społecznych, które mogą realizować podmioty ekonomii społecznej. Wspieramy organizacje pozarządowe, przygotowując je do podejmowania działalności odpłatnej i gospodarczej. Tworzymy grupy inicjatywne i towarzyszymy im w procesie powstania przedsiębiorstwa społecznego, przekazując dotacje i wsparcie pomostowe w wysokości do 200 tys. zł.

Motywem przewodnim konferencji będzie rewitalizacja oraz innowacje społeczne. Przedstawimy doświadczenia z zakresu tworzenia i realizacji Lokalnych Programów Rewitalizacyjnych oraz dobre praktyki projektów rewitalizacyjnych, zgodnych z wymaganiami, które stawiają Regionalne Programy Operacyjne. Przedstawimy również przykłady innowacyjnych przedsiębiorstw społecznych, które prowadzą dom sąsiedzki, kawiarnię i hotel. Szczegółowy program konferencji w załączeniu.

Uczestnictwo w Konferencji proszę zgłaszać do 9 grudnia 2016 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego poprzez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem 55 236 27 16.

PROGRAM KONFERENCJI

ZGŁOSZENIE