Bieg Piekarczyka - utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji!

W najbliższą niedzielę odbędzie się największa biegowa impreza w naszym mieście – VIII Elbląski Bieg Piekarczyka. W związku z organizacją tego przedsięwzięcia mieszkańcy miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. W dniu Biegu pewne zmiany wprowadzono również w komunikacji miejskiej. Poniżej przedstwiamy podstawowe informacje i mapę biegu.

26 czerwca (niedziela) w godzinach 10.00-14.00 zamknięte dla ruchu samochodowego będzie całe Stare Miasto. Nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu z dzielnicy.

Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała oraz jedna jezdnia ul. Robotniczej (od ronda przy ul. Teatralnej) i Pocztowej (w kierunku ul. Rycerskiej).

Ponadto w godzinach 10.00-14.00 nie będą funkcjonować przystanki autobusowe po zachodniej stronie ulicy Rycerskiej, Placu Słowiańskiego i Robotniczej (w kierunku dworców PKP/PKS i ul. Warszawskiej).

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie "na pamięć’". Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej.

Przepraszamy za utrudnienia


Komunikacja miejska

26.06 (niedziela) od 10:00 do 14:00

Ze względu na zmiany w organizacji ruchu podczas Biegu Piekarczyka, od ok. 11:00 do ok. 13:30 zostanie całkowicie wstrzymane kursowanie tramwajów na liniach nr 1, 2, 3 i 4.

Ponadto od ok. 10:00 do ok. 14:00 wprowadzone zostaną objazdy na trasie linii nr 6, 7, 12, 14.

Trasy objazdów:

Linia nr 6
•    kierunek Dębica - ulicą Malborską prosto do skrzyżowania z al. Tysiąclecia, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, dalej po stałej trasie;
•    kierunek Łódzka – od ul. 12 Lutego, ulicami: Hetmańską, Tysiąclecia, Malborską, dalej po stałej trasie;

Linia nr 7
•    kierunek Ogólna – od al. Grunwaldzkiej, ulicami: Hetmańską, 12 Lutego, Teatralną i Robotniczą, dalej po stałej trasie;
•    kierunek dworzec – od ul. Robotniczej, ulicami: Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską i Grunwaldzką, dalej po stałej trasie;

Linia nr 12
•    kierunek Próchnik – od skrzyżowania Wyszyńskiego – Rycerska, przez al. Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Teatralną i Robotniczą, dalej po stałej tra-sie;
•    kierunek Warszawska – od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna, przez Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia, dalej po stałej trasie;

Linia nr 14
•    kierunek Ogólna – od al. Grunwaldzkiej, przez al. Tysiąclecia i Wyszyńskiego, dalej po stałej trasie;
•    kierunek dworzec - od skrzyżowania Wyszyńskiego – Rycerska, przez al. Tysiąclecia i Grunwaldzką, dalej po stałej trasie.
 
Autobusy komunikacji miejskiej na każdym z objazdów będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na zmienionej trasie. Jednocześnie informujemy, że w związku z wprowadzanymi objazdami i utrudnieniami w ruchu, mogą wystąpić rozbieżności w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy.

bieg piekarczyka

bieg piekarczyka - bieg piekarczyka