Recykling Rejs przez Elbląg

recykling rejs

recykling rejs - recykling rejsEkolog i podróżnik Dominik Dobrowolski rusza na kolejną, szóstą już wyprawę kajakową, podczas której będzie zachęcał do dbania o czystość rzek i Bałtyku. Tym razem przepłynie jeden z najpiękniejszych, najciekawszych i najbogatszych w atrakcje szlaków wodnych w Polsce, czyli Pętlę Żuławską i Toruńską. Trasa prowadzić będzie szlakiem z Gdańska do Gdańska przez: Elbląg, Ostródę, Iławę, Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz. Start 6 czerwca w Gdańsku (o godz. 10 pod "Zieloną Bramą") z okazji Międzynarodowego Dnia Ochrony Środowiska.

Na początku czerwca znany będzie termin i miejsce elbląskiego spotkania z Dominikiem Dobrowolskim.

Wyprawa będzie relacjonowana na stronie www.recykling-rejs.pl i facebook.com/RecyklingRejs.

Dominik Dobrowolski od 5 lat realizuje projekt Recykling Rejs. Podczas wypraw kajakowych spotyka się codziennie z mieszkańcami odwiedzanych miast, lokalnymi i ogólnopolskimi mediami, samorządami i organizacjami pozarządowymi, zachęcając do dbania o czystość rzek, morza, brzegów i plaż, a także promując recykling.

Poprzednie rejsy:
Recykling Rejs 2011 - Wrocław-Szczecin (odra.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2012 - Oświęcim-Gdańsk (wisla.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2013 - Tarnów-Szczecin (rejs2013.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2014 – Warszawa-Berlin (rejs2014.cycling-recycling.eu/)
Recykling Rejs 2015 wzdłuż Bałtyku - Szczecin-Gdynia (http://www.recykling-rejs.pl/).

Zdjęcia z rejsów (do ew. wykorzystania w zapowiedzi wydarzenia): https://www.facebook.com/RecyklingRejs/photos_stream?ref=page_internal

W ciągu ostatnich 6 lat Dominik przejechał również rowerem na trasach Wrocław-Londyn, Wrocław-Kopenhaga, Wrocław-Bruksela i dookoła Bałtyku, w ramach projektu Stop CO2 - Rusz się. W sierpniu 2016 r. rozpocznie kolejną wyprawę rowerową.

Znany też jest z wielu innych projektów edukacyjnych, które organizuje na terenie całej Polski, np. akcji: Recykling daje owoce, Eko-Walentynki, Kultura to Natura, Kwiatek dla Ziemi czy odbudowa dawnego sanatorium dr Brehmera w Sokołowsku i tworzenie laboratorium kultury i centrum edukacji ekologicznej.

O inicjatywach Dominika Dobrowolskiego można dowiedzieć się więcej m.in. ze stron www.cycling-recycling.eu i www.recykling-rejs.pl/.

Rejs objął honorowym patronatem Witold Wróblewski prezydent Elbląga

Z poważaniem
Piotr Drozdowicz
asystent wypraw Recykling rejs
https://www.facebook.com/RecyklingRejs

recykling rejs

recykling rejs

recykling rejs - recykling rejs

recykling rejs

recykling rejs

recykling rejs - recykling rejs