Nowe radne, nowy przewodniczący i wiceprzewodniczące Rady Miejskiej

sesja

sesja - sesja


Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej zaprzysiężone zostały dwie nowe radne, wybrano też nowego przewodniczącego Rady i jego zastępczynie.

W związku z wyborem na parlamentarzystów RP i wygaśnięciem mandatów - Jerzego Wilka i Jerzego Wcisły, skład rady uzupełniły dziś dwie nowe radne - Hanna Lewandowska (klub Prawa i Sprawiedliwości) oraz Irena Sokołowska (klub Platformy Obywatelskiej). Obie Panie złożyły ślubowanie przed Radą Miejską. Krótko po tym radni wybrali też w głosowaniu przewodniczącego i jego zastępczynie.

Nowym przewodniczącym Rady został Marek Pruszak z klubu Prawa i Sprawiedliwości, uzyskując 22 głosy, na dwudziestu czterech głosujących - Dziękuję Paniom i Panom radnym za oddane na mnie głosy, jest to dla nie duże wyróżnienie. Jestem otwarty na współpracę z prezydentem i wspieranie racjonalnych rozwiązań - mówił Marek Pruszak.

Rada wskazała także dwie nowe wiceprzewodniczące, będą nimi Jolanta Lisewska (klub PiS) oraz Małgorzata Adamowicz (klub PO).
- To pierwszy przypadek w historii Rady, kiedy dwie kobiety zostają wiceprzewodniczącymi, gratuluję wyboru - mówił Marek Pruszak i życzył obu Paniom owocnej pracy.

sesja

sesja - sesja

sesja

sesja - sesja

sesja

sesja - sesja

sesja

sesja - sesja

sesja

sesja - sesja

sesja

sesja - sesja