Lotnicza startuje w poniedziałek

podpisanie umowy

podpisanie umowy - podpisanie umowy


Dziś rano w Urzędzie Miejskim w Elblągu podpisana została umowa na budowę kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Lotniczej. Planowane przekazanie terenu budowy wykonawcy powinno nastąpić w najbliższy poniedziałek, a termin wykonania robót określony został na 60 dni.

Umowę podpisał Witold Wróblewski prezydent Elbląga oraz reprezentujący wykonawcę - Andrzej Stefaniszyn z firmy BULLAIT.

- Ciszę się, że udało się znaleźć dodatkowe środki na realizację tej inwestycji, życzę firmie powodzenia w pracach - mówił tuż po podpisaniu umowy prezydent Wróblewski. - Mamy doświadczenie w budowie boisk sportowych i kompleksów rekreacyjnych w całej Polsce, realizowaliśmy również inwestycje w Elblągu, rozpoczynająca się już wkrótce budowa powinna przebiegać sprawnie - powiedział Andrzej Stefaniszyn z firmy BULLAIT.

Początkowo koszt inwestycji zaplanowano na 300 tys. zł., jednak oferty, które zebrano w przetargu przewyższały tę kwotę. W budżecie miasta udało się jednak znaleźć dodatkowe pieniądze, około 50 tys. zł., i wyłonić wykonawcę, który za wykonanie zadania zaproponował  347.752,71 zł.

W ramach budowy kompleksu wykonane zostaną: plenerowa siłowania z nawierzchnią bezpieczną, boisko poliuretanowe do piłki koszykowej, teren do ćwiczeń street workoutu, plac zabaw wraz z urządzeniami dla dzieci niepełnosprawnych, ogrodzenie, oświetlenie i monitoring.

Warto dodać, że także dziś ogłoszony został ponowny przetarg - na budowę orlika lekkoatletycznego w ramach zadania: "Budowa boiska sportowego w SP nr 15 przy ul. Modlińskiej 39 w Elblągu" oraz kolejny na przebudowę toru wrotkarskiego z dostosowaniem do standardów toru łyżwiarskiego wraz z przebudową boiska wewnątrz przy ulicy Agrykola 8. Czekamy na oferty.

podpisanie umowy

podpisanie umowy - podpisanie umowy