Miejskie porządki

epgk zzm

Przedświąteczny czas wykorzystujemy na domowe porządki, teraz może nawet dokładniejsze. Na terenie Elbląga także trwa sprzątanie po sezonie zimowym.

Na drogach i chodnikach
Pod koniec marca rozpoczęło się tzw. pozimowe sprzątanie ulic w mieście, przerwane na chwilę przez krótki powrót zimy. Teraz prace wróciły już na dobre. Realizuje je na zlecenie Departamentu Zarząd Dróg UM – Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. W pierwszej kolejności sprzątane są główne ciągi ulic wraz z chodnikami, następnie uprzątnięte zostaną drogi miejskie o mniejszym znaczeniu komunikacyjnym. EPGK planuje to zadanie do końca kwietnia, jednak z uwagi na stan epidemii i wprowadzone ograniczenia mogą one zostać wydłużone.

Zadbana zieleń
Łagoda zima sprawiła, że Zarząd Zieleni Miejskiej swoje prace porządkowe prowadził na administrowanych przez siebie ternach także w styczniu i w lutym. Teraz rozpoczęły się już porządki typowo wiosenne. W parkach, zieleńcach, na wybranych pasach drogowych oraz wokół miejsc pamięci grabione są trawniki, wykonywane są korygujące cięcia krzewów, usuwane są także stare gałęzie. Podlewana i nawożona jest także nowa wiosenna obsada roślin, min. na Placu Dworcowym, przy ul. Rybackiej i Bulwarze Zygmunta Augusta. Na bieżąco sprzątane są także śmieci m.in. w parkach i zieleńcach, na Gęsiej Górze i terenach przylegających do Lasu Komunalnego.

Wszystkie te prace realizowane są w czasie epidemii przez pracowników EPGK i ZZM za co należy im się szczególne uznanie.