Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu!

Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu!

Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu! - Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu!

Wdrożenia usługi wypożyczenia e-hulajnóg w naszym mieście podjęli się rodowici elblążanie działający we współpracy z marką blinkee.city. Na początek do dyspozycji mieszkańców Elbląga zostanie oddanych kilkadziesiąt sztukpojazdów, które można wypożyczyć w różnych częściach miasta.

Aby korzystać z usługi wystarczy zarejestrować konto w aplikacji blinkee.city na urządzeniu mobilnym przy użyciu dowolnej karty płatniczej. Elektryczne hulajnogi niewątpliwie doskonale wpisują się w kierunek rozwoju miasta Elbląg, które dąży do wdrażania efektywnych rozwiązań z zakresu transportu, ekologii oraz idei tzw. smart city. Jest to nie tylko przyjazny dla środowiska sposób na rekreację, ale również skuteczna metoda przemieszczania się po mieście, zwłaszcza w godzinach szczytu.

Użytkownik wypożyczoną hulajnogą może poruszać się po dowolnym obszarze miasta, aplikacja wyznacza jednak strefę (oznaczoną kolorem różowym w aplikacji), gdzie można zakończyć przejazd.

- W oparciu o znajomość miasta, w którym się wychowaliśmy, zaproponowaliśmy obszar, gdzie w naszej ocenie
mieszkańcom Elbląga będzie najwygodniej kończyć przejazdy. Oczywiście jesteśmy otwarci na sugestie ze strony użytkowników i serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego biura przy ul. Pestalozziego 5 (vis a vis I LO) - mówi Ryszard
Płyszewski, city manager blinkee.city w Elblągu. -Mamy nadzieję, że hulajnogi elektryczne spotkają się z entuzjazmem
mieszkańców. Jednak jednym z naszych głównych celów jest edukacja użytkowników e-hulajnóg w zakresie bezpieczeństwa oraz kultury poruszania się.

Na terenie miasta można już spotkać nasze pierwsze “hulajstopy”, które mają podpowiadać, jak zaparkować odpowiednio pojazd.” - dodaje. Wraz z wprowadzeniem usługi ogłoszony został konkurs “ Hulaj po kask ”, w ramach którego uczestnicy mogą zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z e-hulajnóg. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału oraz zdradzają, że to nie ostatnia akcja promocyjna.

Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu!

Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu! - Elektryczne hulajnogi dostępne w Elblągu!