Elbląg. Potencjał i jakość obsługi

certyfikat

certyfikat - certyfikat

Elbląg potwierdził swoją pozycję wśród miast średnich, jako dobre miejsce do lokowania biznesu. Mówił dziś o tym podczas konferencji prasowej Witold Wróblewski prezydent Elbląga, wskazując nowo przyznany Miastu certyfikat potwierdzający standardy obsługi inwestora, jak i najnowsze badanie dotyczące potencjału miast średniej wielkości dla lokalizacji inwestycji.

- Przez ostatni okres Elbląg był jednym z miast współpracujących z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju, które realizowało badania dotyczące nowoczesnych usług w biznesie w średnich miastach. Wśród 35 miast zajęliśmy punktowane 4 miejsce. W zestawieniu brane były pod uwagę m.in. gospodarka, transport, kapitał ludzki, edukacja, współpraca z biznesem. Elbląg został wysoko oceniony za współpracę samorządu-uczelni i biznesu – wskazywał prezydent – Syntetyczna ocena uplasowała nas na 4 miejscu. To dobra wiadomość, zwłaszcza gdy słyszę głosy, że Elbląg nie ma potencjału i nic tu się nie dzieje. To istotny ranking, bo oceny dokonały specjalistyczne agencje wytypowane przez Ministerstwo – podkreślił prezydent.

- Na podstawie takich właśnie pozytywnych ocen jesteśmy jednym z kilku miast zakwalifikowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu do zainwestowania środków w budowę nowoczesnego centrum usług, wstępna lokalizacja to elbląska Wyspa Spichrzów – dodał prezydent.

Prezydent poinformował również o certyfikacie przyznanym przez Polską Agencję inwestycji i Handlu, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Warmińsko-Mazurską Agencję Rozwoju Regionalnego – Ten dokument potwierdza wdrożenie przez elbląski samorząd wysokich standardów obsługi inwestora. To potwierdzenie tego co już robimy. Mam nadzieję, że certyfikat będzie przyciągał kolejnych inwestorów do naszego miasta – podkreślił prezydent

RANKING - PREZENTACJA

certyfikat

certyfikat - certyfikat