Koncert Noworoczny 2018

Koncert Noworoczny 2018

W najbliższą sobotę poznamy laureatów nagród Prezydenta Elbląga za rok 2017. Tradycyjnie już w wieczór Trzech Króli w Teatrze im. Aleksandra Sewruka odbędzie się Koncert Noworoczny, podczas którego Prezydent Witold Wróblewski wręczy nagrody za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz społeczności naszego miasta za ubiegły rok.

Po raz pierwszy Nagrody Prezydenta przyznane zostały w 1991 roku. Do tej pory wyróżnienie to otrzymało 200 laureatów indywidualnych i zbiorowych. W sobotę do tego zacnego  grona dołączy kolejnych dziewięciu nagrodzonych, którzy otrzymają wyróżnienia w dziedzinach: kultura i sztuka, działalność gospodarcza, działalność oświatowa i pedagogiczna, ochrona środowiska, służba zdrowia, opieka społeczna, sport i turystyka oraz w kategorii inne. Prezydent przyznał również nagrodę specjalną.

Galę uświetni koncert pt. „Muzyka Świata” w wykonaniu Marcina Wyrostka i Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Rafała Janiaka.  

Sobotni Koncert Noworoczny transmitowany będzie na żywo w telewizji TRUSO.TV (kanał 140 w sieci Vectra) oraz na profilu facebookowym  TRUSO.TV. Początek transmisji o godz. 18.00. Retransmisję wręczenia nagród elblążanie będą mogli obejrzeć również w telewizji TRUSO.TV w niedzielę – 8 stycznia o godz. 18.00.