IV Elbląski Bieg Niepodległości: Gotowi do startu

IV Elbląski Bieg Niepodległości: Gotowi do startu

IV Elbląski Bieg Niepodległości: Gotowi do startu - IV Elbląski Bieg Niepodległości: Gotowi do startu

Już dziś o godz. 14 zostanie otwarte biuro zawodów IV Elbląskiego Biegu Niepodległości. Biegacze już odliczają godziny do startu. - Prosimy mieszkańców Elbląga, by w miarę możliwości odbierali pakiety startowe już w piątek. Unikną dzięki temu kolejek w sobotę – apelują organizatorzy.

To będzie wyjątkowa edycja Elbląskiego Biegu Niepodległości. Na starcie stanie 999 osób, w tym 200 dzieci rywalizujących w Małym Biegu Niepodległości Enduro Kid. To nowy rekord frekwencyjny imprezy.

- "Bardzo się cieszymy, że aż tyle osób postanowiło w ten sposób uczcić Święto Niepodległości w Elblągu. By odbiór pakietów przebiegał sprawnie, biuro zawodów, które będzie się mieściło w hali MOSiR przy ul. Karowej, będzie otwarte już w piątek w godzinach 14-18. Prosimy mieszkańców Elbląga, by w miarę możliwości odebrali pakiety już w piątek. Unikną dzięki temu kolejek w sobotę" – apelują organizatorzy, którymi są Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni.

Odbiór pakietów jest możliwy na podstawie wypełnionej i podpisanej karty zawodnika, którą można wydrukować ze strony zapisów na zawody (www.elektronicznezapisy.pl). Karta zawiera też upoważnienie do odbioru pakietu przez inną osobę. - W takim przypadku należy okazać w biurze zawodów ksero dowodu osobistego danego zawodnika, to warunek wydania pakietu osobie postronnej. Osoby, które sprzedały lub odkupiły pakiet, powinny zgłosić ten fakt w biurze zawodów najpóźniej w sobotę do godz. 12, byśmy mogli dokonać zamiany na liście startowej – dodają organizatorzy. I przypominają: lista na IV Elbląski Bieg Niepodległości jest już zamknięta. W dniu zawodów nie będą przyjmowane zapisy nowych zawodników.

IV Elbląski Bieg Niepodległości ma być prawdziwym sportowym świętem. - Co roku zawodnicy zakładają biało-czerwone barwy, dodają różne patriotyczne gadżety. Mamy nadzieję, że tak będzie też w tym roku, gorąco do tego zachęcamy. W sobotę od godz. 12.15 w okolicy startu sześć wolontariuszek będzie malowało twarze biegaczy w biało-czerwone barwy – dodają organizatorzy.

Co warto jeszcze wiedzieć o IV Elbląskim Biegu Niepodległości - zobacz


Program Biegu Niepodległości
piątek, 10.11.2017
godz. 14 -18 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów MOSiR, ul. Karowa 1

sobota, 11.11.2017
godz. 9-13 - wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów MOSIR, ul. Karowa
około 10.55 - otwarcie zawodów
godz. 11-12.30 - starty do Małego Biegu Niepodległości – Enduro Kid (dzieci w wieku od 0 do 13 lat).
godz. 12.30 - nagradzanie uczestników Małego Biegu Niepodległości
godz. 13:30 - start do Biegu Głównego, Biegu towarzyszącego na 3.333 m oraz Sztafet
godz.14.15-15.15 - wydawanie posiłków dla zawodników
godz. 15 - dekoracja i nagradzanie zwycięzców biegu głównego, biegu towarzyszącego oraz sztafet
godz. 15:15 - losowanie nagród wśród uczestników biegu głównego, biegu na 3.333 m oraz sztafet.
godz.15:45 - zakończenie zawodów.

Organizatorzy: Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni
Patronat honorowy: Witold Wróblewski, prezydent Elbląga
Sponsorzy i fundatorzy nagród: Urząd Miejski w Elblągu, Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa, Bella, Food and Fit Catering Dietetyczny, Depil Concept, Grupa Wodna, Hotel Młyn, sieć sklepów Korona.