Porządkowanie drzew przy szlaku turystycznym

drzewo

drzewo - drzewo

Informujemy wszystkich korzystających z rowerowego szlaku turystycznego Green Velo oraz czerwonego szlaku pieszego, że na odcinku pomiędzy leśniczówką Dąbrowa (ulica Jagodowa 14 w Elblągu), a jeziorem Goplanica, w terminie od 13 do 31 marca br. Nadleśnictwo Elbląg zleciło usunięcie drzew, które mogą stanowić zagrożenie dla osób korzystających z drogi.

Na odcinku ok. 1,5 km zostanie usunięte kilkadziesiąt drzew (chorych, usychających, uszkodzonych, ze złamanymi konarami, pochylonych w kierunku drogi). Prace odbywać się będą w godzinach od 7:30 do 15:30, natomiast ruch na szlaku wstrzymywany będzie jedynie na czas ścinki drzew.  

Aby zwiększyć bezpieczeństwo turystów korzystających ze szlaków i urządzeń turystycznych znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Elbląg, elbląscy leśnicy co roku przed sezonem turystycznym przeprowadzają przegląd stanu szlaków i infrastruktury. Co roku przeprowadzane są także remonty lub wymiana zniszczonych elementów małej architektury, a także sprzątane są śmieci, szczególnie w najbardziej uczęszczanych miejscach i okresach przebywania osób w lesie.

Nadleśnictwo Elbląg